Dershane Seçimi

Şüphesiz ki her öğrencinin en sancılı dönemlerinden biri sınav dönemleridir. Gerek ortaokuldan liseye geçerken gerek liseden üniversite geçerken öğrenciler sınavlara tabi tutulur. Bu sınavlar hayatlarının gidişatı belirlemede son derece önemlidir. Bu sebepten öğrenciler bu sınavlara sıkı çalışırlar. Çoğu ebeveyn bu zaman diliminde çocuklarını daha başarılı olabilmeleri için dershaneye gönderirler. Peki ebeveynler dershane seçimi yaparken nelere dikkat etmeli?

Dershane Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  1. İlk ve en önemli hususlardan biri dershanenin eğitmen kadrosudur. Alanında uzman kişiler tarafından bir konuyu öğrenmek, konunun mantığı tam anlamıyla oturtabilme açısından öğrenciye avantaj sağlar. Aynı zamanda öğrencinin sorduğu her sorunun cevabını alabilmesi kafasındaki soru işaretleri ortadan kaldırır. Öğretmenlerin hem bilgi birikimi ve hem öğrencilere olan tavırları açısından profesyonel olması gerekir.
  2. Dershane seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de dershanenin sınava hazırlık sürecinde takip ettiği sistemdir. Her dershanenin kendine özgü eğitim stili vardır. Bazı dershaneler birebir eğitim üzerine yoğunlaşır. Bazı dershaneler ise grup çalışmaları halinde eğitim verir. Bu noktada velinin dershane seçimi yaparken öğrencinin ders çalışma sistemine göre bir seçim yapması gerekir.
  3. Ele alabileceğimiz diğer bir husus dershanenin öğrenciye sağlayabileceği kaynak imkanıdır. Bazı dershaneler öğrencilerine kaynak temin eder veya kendi kaynaklarını kullanır. Bunun yanı sıra öğrencilerin kaynaklarını kendilerinin temin etmesini isteyen dershanelerde bulunmakta. Bu noktada dershane seçimi yaparken çoğu ebeveyn kaynak açısından zengin dershaneleri tercih etmektedirler.
  4. Dershane seçimi veliler tarafından yapıldığı zaman velilerin önemsediği bir diğer husus da dershanenin veliler ile olan iletişimidir. Her veli çocuklarının nasıl bir gelişme gösterdiğini, çalışmalarının nasıl devam ettiğini merak eder. Bu sebepten daha çok veli bilgilendirme sistemi olan dershaneleri tercih ederler.
  5. Çok dikkat edilen bir husus olmasa da bazı zamanlarda veliler veya öğrenciler seçilen dershanenin öğrencinin evine veya okuluna yakın olmasını ister. Bu isteğin altında ulaşım amaçlı zaman harcamamak isteği yatar.

Tüm bu özellikleri ele alarak velilerin genel anlamda branşında uzman eğitimcilerin olduğu, çocuklarının kendisine uygun eğitim sistemine sahip olan ve öğrencinin ulaşım sorunu yaşamayacağı bir dershane seçimi yapmak istediklerini anlayabiliriz.

Kızılay Etüt Merkezi

Her öğrenci eğitim hayatının bazı dönemlerinde desteğe ihtiyaç duyar. Bu tarz ihtiyaçlar özel ders, dershane ve etüt merkezi gibi seçenekler ile sağlanabilir. Öğrenciler çevrelerinde bulunan kaliteli eğitime sahip etüt merkezlerini araştırır ve kendilerine en uygun olan kursu seçerler. Ankara’nın Kızılay ilçesinde yaşayan öğrenciler bu konuda biraz avantajlıdır. Kızılay etüt merkezi çeşitliğine sahip bir ilçe olmakla beraber birçok kaliteli eğitim merkezlerinin burada şubesi bulunmaktadır.

Kızılay etüt merkezi seçenekleri arasından seçim yapmak hiç kolay değildir. Şehrin en iyi dershanelerinin, etüt merkezlerinin burada şubesi bulunduğundan öğrenciler kontenjan sıkıntısı yaşamadan kaliteli, düzenli eğitim alabilir. Öğrenciler sadece sınav zamanları değil rutin eğitim dönemlerinde de destek almak adına Kızılay etüt merkezi seçenekleri atasından seçim yapabilirler.

Kızılay etüt merkezi seçeneklerinin birbirine benzer olduklarını hepsinin kendilerine ait bir kalitesinin olduğunu söylemiştik. Fakat yine de dershaneleri birbirinden ayıran etkenler vardır. Biraz bu etkenlerden bahsedecek olursak ilk olarak etüt merkezlerinin fiyatlarını ele alabiliriz. Tabii ki her aile çocuğu başarılı olsun ister ve bunun için bazı sorumluluklar alır. Fakat bazen alınan maddi sorumluluklar aileleri yıpratabilir. Bu sebepten Kızılay etüt merkezi seçeneklerinden birini seçerken aileler fiyat açısından bütçelerine daha uygun olan etüt merkezlerinden birini seçebilirler.

Bir diğer etken de etüt merkezinin bulunduğu konumdur. Çoğu zaman yolda harcanacak zamanı kazanabilmek için öğrencilerin evlerine, okullarına yakın etüt merkezleri tercih edilir. Bir diğer etken ise öğrencinin öğrenme şekliyle paralel bir eğitim sistemi olmasıdır. Her etüt merkezi kendine ait sistem ile eğitim verir. Kızılay etüt merkezi seçenekleri arasında da eğitim şekilleri farklılık gösterebilir. Bu konuda da yine baz alınması gereken en önemli nokta öğrencinin nasıl öğrendiğidir. Bazı öğrenciler birebir derslerden daha çok verim alırken bazı öğrenciler grup çalışmalarından yanadır.

Kızılay etüt merkezi seçenekleri arasında yapılan bu seçimlerin hiçbiri bir kurumun diğerin daha iyi veya daha kötü olduğunu göstermez. Burada önemli nokta öğrenci ve etüt merkezi arasındaki iletişimin en iyi şekilde sağlanması ve öğrencinin aldığı eğitimden memnun kalmasıdır.

En İyi Butik Dershane

Günümüzde sınavlara hazırlanan öğrencilerin büyük çoğunluğu bu süreçte dershanelerden yardım almaktadır. Bu dönemde de öğrencilerin daha az kişilerle daha etkili bir öğrenim aldığı bir eğitim şekli olan butik dershaneler ortaya çıktı. Öğrenciler ve veliler tarafından çokça tercih edildi. Peki en iyi butik dershane nasıl seçilir ve nasıl özelliklere sahip olmalıdır?

En iyi butik dershane olarak nitelendirdiğimiz dershanenin eğitimi konusunda ön planda olması gerekir. Butik dershanelerin temel amacı, öğrencilerin aynı seviyedeki arkadaşlarıyla 8-12 kişilik sınıflarda öğrenim görmeleridir. Az kişilik sınıflarda dikkat konusunda daha az problem yaşayarak derslerini en iyi şekilde anlamaları ve sınavlarına hazırlanmaları en temel amaçlardır. En iyi butik dershane dediğimizde aynı zamanda aklımıza öğrenciye psikolojik anlamda da bir şeyler katabilen bir dershane aklımıza gelir. Örneğin öğrencinin sınav akışı, sınav psikolojisi hakkında bilgilendirilmesi için özel eğitim koçlarına danışabilmesi gerekir. Bu sebepten en iyi butik dershane olarak tanımladığımız dershanelerin eğitim koçları, uzman rehber öğretmenler ile de beraber çalışmaları beklenir. Butik dershanelerin diğer dershanelere oranla daha samimi ortamlara sahip olduğu düşünülür. Öğrencilerin kendilerini daha çok bir ailenin mensubuymuş gibi hissettiği butik dershaneyi en iyi butik dershane olarak tanımlamamız da yanlış olmaz.

En iyi butik dershane özelliklerinden biri de velilerle olan iletişimleridir. Az kişilik sınıflardan oluşmasından kaynaklı olarak bünyesinde çok fazla sayıda öğrenci bulundurmayan butik dershaneler velileriyle sürekli iletişim halindedir. Gerek velilerle birebir olarak gerek de bilgilendirme sistemiyle öğrencilerin durumlarını ailelerine aktarırlar. Bu sayede öğrenciler ders çalışma programlarını uygulamaya çalışırken bu yolda yalnız yürümezler. En iyi butik dershane bünyesinde bulunan uzman rehber öğretmenler, ailelere ev ortamında oluşturulabilecek en iyi çalışma ortamı hakkında bilgilendirmeler yapar. Bu tarz avantajların yanında öğrenciler diledikleri takdirde butik dershanelerine etüt saatleri çerçevesinde soru çözümü, konu anlatımı gibi sebeplerle dershanede bulunabilirler.

En iyi butik dershaneyi seçmek bazen çok zor olsa da butik dershanelerin çoğu bu kritere yakındır. Önemli olan öğrencinin kendini en rahat bulduğu öğrenme stiline sahip dershanede bulunması ve kendisini oraya ait hissetmesidir.

 

Etüt Merkezleri

Etüt merkezleri, özellikle son zamanlarda aileler tarafından çok fazla ilgi görmektedir. Ortalama çoğu öğrenci okullarının yanında ek takviye olmasıyla etüt merkezlerine gitmektedir. Velilerin bu ihtiyacı hissetmelerinin en büyük sebeplerinden biri öğrencilerin eksiklerini gidermektir. Öğrencilerin okuldaki dersler esnasında herhangi bir konuyu kaçırdıklarında bunu öğretmenlerinden tekrar dinleme şansları olmayabilir. Çünkü okullarda dersler için ayrılan süreler kısıtlıdır. Bu sebeple de öğrenciler bazı konularda eksik kalabilirler. Bu sebepten aileler çocuklarının öğrenemediği konular için etüt merkezlerini tercih eder.

Etüt merkezleri, aynı zamanda öğrencilerin okul tarafından verilen performans, proje gibi ödevlerinde de onlara yardımcı olur. Hatta bazı etüt merkezleri öğrencileri sadece ders anlamında da sosyal anlamda da başarılı kılmayı hedeflemiştir. Öğrencilere sportif anlamda imkanlar sunmaya çalışan, ders çalışma kampları düzenleyerek eğitimi eğlenceli hale getirmeyi etüt merkezleri de mevcuttur.

Etüt merkezlerinde okula kıyasla öğrenciler kendilerini daha özgüvenli hissedebilir. Buna sebep olarak etüt merkezlerinde bireyselliğin önemini gösterebiliriz. Örneğin okulda bir sınıfta otuz öğrenci varken ve konunun anlaşılıp anlaşılmadığı çoğunluğa göre karar verilirken etüt merkezlerinde durum böyle değildir. Etüt merkezlerinde 10-12 kişilik sınıflarda her bir öğrencinin anlaması hedeflenerek ders anlatılır. Öğrenciler herhangi bir konuyu anlayamadıkları zaman birebir ders alarak eksiklerini giderebilirler.

Etüt merkezleri, her bir öğrencisiyle özenle ilgilenir ve onların fikirlerini önemser. Belirli aralıklarla derslerin gidişatı, eğitim sürecinin gidişi hakkında öğrencilerle fikir alışverişi yapar. Tabii ki bu esnada velilere de öğrencilerin durumu hakkında bilgi paylaşımında bulunur ve gerekli zamanlarda velilerde toplantılar düzenler.

Etüt merkezleri son zamanlarda çok daha fazla talep görmektedir. Özellikle de örgün eğitiminin son senesinde olup liseye hazırlanan ya da üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler tarafından. Bunun yanı sıra hedeflerine ulaşmak adına bir sene daha sınava hazırlanan bireyler tarafından da tercih edilir. Etüt merkezleri bu grupları kendi içlerinde de seviyelerine uygun bir şekilde sınıflandırarak elinden gelen en iyi imkanlarla sınava hazırlarlar. Sınav sorumluluğunu öğrencileriyle beraber sırtlanan etüt merkezlerinin en büyük amaçları tabii ki de öğrencilerinin başarılı olması ve onların hedeflerine ulaşmasıdır.

Kızılay Etüt Merkezleri 2020 – 2021

Kızılay etüt merkezleri açısından şanslı bir ilçedir. İlçede birbirinden farklı eğitim sistemlerine sahip çeşitli etüt merkezleri bulunur. Kızılay etüt merkezleri genel olarak sınavlara hazırlık aşamasında daha çok tercih görürler. LGS, YKS gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler okullarından kalan vakitlerinde etüt merkezlerinde sınavlara hazırlanırlar. Peki LGS ve YKS sınavları nelerdir?

LGS

LGS sınavının açılımı liseye geçiş sınavıdır. Eski sistemlerde liseye geçiş sınavlarına girmek zorunluyken bu sınavda öğrencilerin böyle bir zorunluluğu olmayacak. Öğrenciler %90’ı adrese dayalı sistem ile liselere yerleştirilecek. Kalan %10 ise MEB tarafından seçilen proje okullarına yerleştirilecek. LGS sınavında öğrenciler sözel ve sayısal olarak iki sınava girecekler.

Sözel bölümde 50 soru sorulur ve 75 dakika verilir.

  • 20 Türkçe, 10 T.C. İnkılabı,10 Din Kültürü,10 İngilizce sorusuna tabii tutulurlar.

Sayısal bölümde ise toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilere 80 dakika verilir.

  • 20 Matematik, 20 Fen bilimleri sorusu sorulacak.

Kızılay etüt merkezleri ortaokullu öğrencilerini sınava hazırlayarak onların proje okullarından istediği okulu kazandırmayı hedeflemektedir. Müfredata uygun dersler, deneme sınavları ile öğrencilerini sınava hazırlar.

YKS

YKS yani yüksek öğretime geçiş sınavı iki basamağa sahiptir. Temel, lise okumuş her bireyin bilmesi gereken bilgiler için yapılan temel yeterlilik testi (TYT) sınavın ilk basamağıdır. Bu basamakta öğrencilerin 135 dakika süreleri vardır. Öğrenciler Türkçe ve matematik derslerinden 40 soruya, sosyal ve fen derslerinden 20 soruya tabii tutulur. İkinci bölüm alan yeterlilik sınavı (AYT) 160 sorudan oluşur ve 180 dakika verilir. Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1, Sosyal Bilimler 2, Matematik ve Fen Bilimleri şeklinde 4 bölümden oluşur ve her bölümde 40 soru vardır.

Kızılay etüt merkezleri öğrencilerini alanlarına uygun olarak eğitim verir. Genellikle lise son sınıfta etüt merkezleri tercih edilir ve öğrenciler Kızılay etüt merkezlerinde YKS sınavına hazırlanırlar. Sınava hazırlık sürecinde bol bol deneme olarak TYT basamağı için zaman yönetimi alıştırması da yapmış olurlar.

Kızılay etüt merkezleri hem ortaokullu öğrenciler hem de liseli öğrenciler tarafından sınava hazırlık sürecinde çokça tercih edilir. Sınava hazırlanırken bir etüt merkezinden eğitim almak her genç için büyük bir avantadır.

Ankara Etüt Merkezi 2020 – 2021

Etüt merkezi, öğrencilerin okul derslerine destek alması amacıyla okul saatleri dışarısında eğitim aldıkları kurumlardır. Birçok öğrenci tarafından özellikle sınava hazırlık dönemleri tercih edilen etüt merkezleri öğrencilere okula takviye olarak eğitim verir. Büyükşehirlerde yaşayan öğrenciler bu konuda yaşıtlarına göre daha şanslıdır. Örneğin Ankara etüt merkezi açısından çeşitli seçeneklere sahiptir. Bu bir avantaj olsa da bazen dezavantaj da olabilir. Ankara etüt merkezi seçeneklerinden birini seçerken öğrencilerin titiz olması gerekir. Ellerinde çok fazla seçenek olduğu için her bakımından en iyi şeklide incelemeleri ve kendilerine en uygun eğitim sistemine sahip olan etüt merkezini bulmalılardır.
Ankara etüt merkezi seçenekleri arasında seçim yapmak zor demiştik. Bunun sebebi herhangi bir etüt merkezinin diğerinden kötü eğitim vermesi değildir. Bu zorluktaki asıl etken her etüt merkezinin kendine ait oluşturdukları bir eğitim sistemi olmasıdır. Örneğin bazı etüt merkezleri 4-5 kişilik gruplarla özel ders gibi bir eğitim sistemi sürerken bazı etüt merkezleri 10-12 kişilik sınıflarda eğitim vermeyi tercih ederler. Burada asıl önemli olan öğrencinin hangi şekilde eğitim almak istemesidir.
Ankara etüt merkezi seçenekleri arasından seçim yaparken dikkat edilebilecek diğer etken de fiyatlar olabilir. Özellikle veliler tarafından önemli bir husustur. Ankara etüt merkezi seçenekleri arasında tabii ki diğerlerine oranla daha yüksek fiyata sahip olan adını duyurmuş etüt merkezleri olabilir. Bu etüt merkezlerinin yanında aynı kaliteye sahip daha uygun fiyata sahip dershaneler de olabilir. Bütçesi çok da yüksek olmayan veliler tarafından bu tarz etüt merkezleri tercih de edilebilir. Bir etüt merkezinin fiyatının diğerlerine oranla biraz düşük olması o etüt merkezini asla kalitesiz yapmaz.
Ankara etüt merkezi seçeneklerinden hangisi seçilirse seçilsin olay biraz da öğrenci de biter. Sadece etüt merkezinin sağladığı imkanlar değil öğrencinin bu imkanlarla ne kadar ilgilendiği de çok önemlidir. İşte bu sebepten öğrencinin kendine uygun etüt merkezi seçmesi gerekir. O yüzden Ankara etüt merkezi seçeneklerinden biri seçilirken velilerin tek başına değil öğrencilerle beraber alması tavsiye edilir. Özel ilgiyle daha iyi anlayan bir öğrenci 12 kişilik bir sınıfta dikkatini toplayamayabilir.

Ankara Etüt Merkezleri

Son zamanlarda aldıkları yoğun taleplerden dolayı birçok il ve ilçede etüt merkezi sayısı arttı. Ankara da bu illerimizden biridir. Ankara etüt merkezleri açısından çok zengin bir şehrimizdir. Bünyesinde belki de binlerce etüt merkezi bulunan şehirde her ilçede yaşayan öğrenci için yakınında etüt merkezi bulunmaktadır. Ankara etüt merkezlerinin bu kadar çok çoğalmasının sebeplerinden biri de öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde etüt merkezlerini tercih etmesidir.
Ankara etüt merkezlerinin bu kadar revaçta olmadığı dönemlerde özel dersler çok daha meşhurdu. Öğrenciler anlayamadıkları dersler için evlerinde ya da başka mekanlarda bölgede bilinen iyi hocalardan özel ders alırlardı. Özel dersler aileler açısından bazen zorlayıcı olabiliyordu. Etüt merkezleriyle kıyaslandığı zaman özel ders ücretleri çok yüksek kalıyordu. Aynı zamanda öğrenciler Ankara etüt merkezlerinde tüm derslerden eğitim alabilirken özele dersler genelde tek derse yönelik oluyordu ve aileler farklı farklı öğretmenler bulmaya çalışıyordu. Etüt merkezlerinin çoğalmasıyla beraber aileler ve öğrenciler bu tarz dertlerden kurtuldu. Bu özel derslerin yerini yine eğitimi özel olarak vermeyi baz alan etüt merkezleri çoğaldı.
Ankara etüt merkezlerinde de aynı özel derste olduğu gibi her bir öğrenci ile tek tek ilgilenilir, gelişimi takip edilir. Her bir veli çocuğunun durumu hakkında bilgilendirilir. Etüt merkezleri aynı zamanda kurumsal çalıştıkları için müfredata çok hakimdirler ve öğrencilerini sınavlara, okullardaki derslerine buna göre hazırlar. Ankara etüt merkezleri de tam da bu sebeple öğrenciler tarafından tercih edilir. Gerek sınavlarına çalışırken, gerekte okullarındaki derslerde başarılı olmak için 10-12 kişilik sınıflarda kaliteli eğitim alırlar. Anlayamadıkları konular için birebir ders saatlerinde yine öğretmenlerinden kendilerine özel dersler talep edebilirler.
Ankara etüt merkezleri, tüm bunların yanında öğrencilerinin sadece ders anlamında gelişimine katkı sağlamaz. Onların sosyal anlamda da gelişmesini, arkadaşlık kurabilmesini ve aslında öğrenirken eğlenebildiklerini de kanıtlamayı amaçlar. Bu sebepten yapılan ders çalışma kamplarında öğrenciler eğlenirken derse de zaman ayırabileceklerini, ders çalışmanın asıl püf noktasının doğru zamanlama olduğunu öğrenir. Ankara etüt merkezleri bu kamplarla öğrencilere eğitim verirken onlara samimi bir ortam da oluşturarak onları sınav stresinden kurtarmaya çalışır.

Pursaklar Odtülüler Dershanesi

Her  veli çocuğunun iyi bir eğitim alıp ileride iyi bir meslek sahibi olmasını dilemektedirler. Velileri en çok mutlu edecek olan şey çocuklarının kariyerinde sağladıkları başarılardır. Velileri gururlandıran şey evlatlarının sağlam bir eğitim aldıktan sonra bir meslek sahibi olup kariyerinde başarılar sağlamasıdır. Bu yüzden de veliler çocuklarının eğitimini her zaman el üzerinde tutarlar. İlk önce çocuklarını bir kreşe gönderirler, daha sonrasında ise çocuklarını anaokuluna yazdırırlar. Kreş sayesinde çocuklar hayata hazır hale getirilirler. Hayatta karşılarına çıkabilecek durumlara hazırlıklı olmaları sağlanır. Bu yüzden bu eğitim büyük önem taşır. Anaokulunda ise çocuk okulun nasıl bir yer olduğunu bilip okula hazır olurlar. Sonraki dönemlerde ise Pursaklar Odtülüler Dershanesi her zaman ailelerin yanındadır.

İlköğretim ve ortaöğretim çocuklar arasında hemen hemen aynı görünür. Yani her çocuk ilköğretim ve ortaöğretim döneminde mutlak bir başarıya sahiptirler. Çocukların geleceklerini şekillendiren dönem ise lise dönemidir. Liseye geçiş döneminde de Pursaklar Odtülüler Dershanesi, öğrencilere tam destek vermektedir. Lise döneminde çocuklar gelecek hakkında az çok fikir sahibi olurlar. Lise döneminde çocuklar ilgi duydukları alanları belirler ve olmak istedikleri meslekleri tercih ederler. İşte bu dönemde veliler çocuklarını devlet okulu yerine bir dershaneye yazdırmak isterler. Pursaklar Odtülüler Dershanesi de bu konuda velilere en çok yardımcı olan dershanelerden bir tanesidir.

Pursaklar Odtülüler Dershanesi öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim almasını sağlamaktadırlar. Pursaklar Odtülüler Dershanesi devlet okullarına kıyasla çok daha kaliteli bir eğitim vermektedir. Devlet okullarında uzun süren dersler yüzünden öğrenciler kıs sürede bunalıyor ve derse konsantre olamıyorlar. Ancak Pursaklar Odtülüler Dershanesi bu konuda devlet okullarından çok daha öndedir. Pursaklar Odtülüler Dershanesi ile uzun süren dersler ortadan kaldırılır. Bir öğrencinin dersi anlayabileceği süre kadar ders süresi belirlenir. Böylece öğrenci dersten sıkılmadan derse konsantre olabilirler. Pursaklar Odtülüler Dershanesi sayesinde arta kalan sürede ek dersler sağlanıp öğrencinin dersi tam olarak anlayıp pekiştirmesi gerçekleştirilir.

Pursaklar Odtülüler Dershanesi Ankara’da eğitim veren ve kalite konusunda hiçbir şekilde taviz vermeyen sayılı dershaneler arasında yer almaktadır. Çocuklarının geleceği hakkında endişe eden veliler Pursaklar Odtülüler Dershanesi’ne tam olarak güvenmektedirler.

 

Pursaklar Kurs

Ülkemizin genç nüfusu arttığından dolayı her yıl merkezi sınavlara giren öğrenci sayısı da artıyor. Başta Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere her yıl milyonlarca öğrenci merkezi sınavlarda başarılı olmaya çalışıyor. Bu artış sınavlarda ciddi bir rekabet olmasına sebep oluyor. Çocukları daha iyi okullarda okusun isteyen aileler bu yüzden çocuklarını kurs merkezlerine gönderiyor. Kurs merkezleri, öğrencileri hem merkezi sınavlara hazırlıyor hem de okul derslerine yardımcı oluyor. Bu yüzden kurs merkezleri, eğitim sistemimizde son derece önemli bir konumdadırlar. Ankara’da ise Pursaklar, başarıya katkı yapan önemli bir bölgedir. Pursaklar kurs hizmeti veren kurumlar açısından birçok kaliteli alternatife ev sahipliği yapmaktadır.

Pursaklar kurs merkezleri öğrencinin hem okul derslerine hem de sınavlara daha iyi hazırlanması için yoğun şekilde çalışırlar. Öğrencinin daha iyi noktaya gelip anlamadığı konuları anlayabilmesi için gerek özel dersler gerekse de birebir etütlerle öğrenciye destek olurlar. Pursaklar kurs merkezleri eğitim faaliyetlerinin yanı öğrenci koçluğu ve danışmanlık hizmeti de verirler. Öğrenci koçluğu öğrencinin yeteneklerini keşfetmesine imkân veren faaliyetler bütünüdür. Öğrenci koçluğu hizmeti ile öğrencinin hangi mesleği yaparken daha başarılı ve daha mutlu bir geleceğe sahip olacağının tespiti yapılır. Ayrıca Pursaklar kurs merkezleri, zorlu ve yorucu bir süreç olan sınava hazırlık sürecinde öğrencilere psikolojik destek sunar. Pursaklar kurs merkezlerinde görev yapan psikolojik danışmanlar, sınav sürecinde öğrencide meydana gelebilecek motivasyon kayıplarının, ruhsal bozukluk ve kaygıların giderilmesini sağlarlar. Bu sayede öğrenciler sınava mental olarak daha iyi hazırlanırlar.

Ülkemizin sınav ve eğitim sistemi çok sık değişikliklere uğrar. Sınava iyi bir şekilde hazırlanabilmek için değişikliklerin iyi bir şekilde takip edilmesi gerekir. Pursaklar kurs merkezleri, yıllardan beri sahip oldukları tecrübe sayesinde tüm bu değişiklikleri son derece yakından takip etme kapasitesine sahiptir. Kurs merkezleri ülkemizin tamamında yoğun bir şekilde faaliyet gösterirler. Örneğin, Pursaklar kurs hizmeti veren eğitim kurumları bakımından çok sayıda alternatife sahiptir. Pursaklar kurs kurumları içinde çok çeşitli özelliklerde, her bütçeye uygun kurs merkezleri vardır. Pursaklar kurs merkezleri sayesinde öğrencinin okul ve sınav başarıları artar ve geleceğe çok daha iyi bir şekilde hazırlanabilirler.

 

Pursaklar Etüt Merkezleri

Veliler için çocuklarının okul dışında geçirdiği zaman son derece önemlidir. Bu zamanın verimli ve
kaliteli bir şekilde geçirilmesi çocuk için büyük avantajlar sağlayacaktır. Odtülüler Pursaklar Etüt
Merkezi, çocuğun okul dışında kalan zamanlarını faydalı şekilde geçirmesini sağlayan bir eğitim
kurumudur. Etüt merkezleri hem okul döneminde hem de yazın faaliyet göstererek öğrencilerin
yanında olur. Okul derslerine destek amacıyla okul saatleri dışında da öğrencilere faaliyet veren
Odtülüler Pursaklar Etüt Merkezi, özel derslerden farklı olarak tek bir derse yönelmez. Okul
müfredatına paralel yürütülen eğitimler sayesinde çocukların okul ve merkezi sınav başarılarında artış
sağlanır.Öğrencilerin Odtülüler Pursaklar Etüt Merkezi dahilinde eğitim alması için birçok neden vardır.
Bunların başında Odtülüler Pursaklar Etüt Merkezi’nde öğrencilerin ödev ve projelerine yardım
edilmesi gelir. Ayrıca Odtülüler Pursaklar Etüt Merkezi’nde okulda işlenen dersler tekrar edildiğinden
dolayı öğrenci konuları daha iyi kavrar. Bunun yanında okulda anlaşılamayan konuların da anlaşılması
sağlanır. Odtülüler Pursaklar Etüt Merkezi öğrenciye planlı ve verimli ders çalışma alışkanlığı
kazandırdığından dolayı öğrencinin kişisel gelişimine de katkı sunmuş olur. Etüt merkezlerinin en
önemli faydalarından biri de çocuğun ailesi geçirmesi gereken keyifli zamanı çocuğa geçirtmesidir.
Günümüzde ailelerde hem anne hem de baba çalıştığından dolayı çocuk okuldan geldikten sonra
oyun oynayacağı ve güzel vakit geçireceği birini bulmakta zorlanır. Odtülüler Pursaklar Etüt Merkezi
bu noktada devreye girerek özellikle ilkokul çağındaki çocukların seviyesine uygun oyun oynamalarına
olanak tanır. Bu sayede çocuk ders çalışma zamanı dışındaki vakitlerini de keyifli bir şekilde geçirmiş
olur. Bu noktadan bakıldığında etüt merkezlerinin anne ve babanın sorumluluğunu üstlendiği de
söylenebilir.Odtülüler Pursaklar Etüt Merkezi, sadece ilkokul çocukları için faaliyet göstermez. Lise ve üniversite
sınavına hazırlanan öğrenciler için de programları bulunan Odtülüler Pursaklar Etüt Merkezi, bu
programlar dahilinde öğrenciler için daha çok sınava hazırlık faaliyetleri yürütülür. Öğrencilerin
derslerine yardımcı olarak konuların daha iyi anlaşılması sağlanır. Ayrıca öğrencilere danışmanlık ve
koçluk hizmetleri yürütülerek hem sınav döneminde hem de kariyerlerinde daha iyi noktalara
gelmelerine yardımcı olunur.