Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Batıkent Dershane

 

Öğrenci başarısının merkezi sınavlar ile ölçüldüğü ülkemizde, okulda verilen akademik eğitim çoğu zaman tek başına yeterli olmaz. Akademik eğitimin dışında hemen hemen hiçbir okulda rehberlik servisi hizmeti öğrencilere sunulmaz. İyi bir üniversite kazanabilmek, ancak sistematik ve düzenli bir ders çalışma ile mümkün olur. Dershaneler özellikle rehberlik servisi hizmetleri ile, öğrencilerin sınavlara ve okul derslerine sistemli bir şekilde çalışabilmelerini sağlayarak başarı katsayısının yükseltilmesine yardımcı olur.

Dershanelerde her öğrenci grubu için özel bir ders programı hazırlanır. Liseye yeni geçiş yapmış 9. Sınıf gruplarında genellikle, fizik, kimya,  biyoloji, tarih gibi yeni tanışılan alan derslerine uyum sağlanması amaçlanır. Ayrıca 9. Sınıf öğrencilerinin başarı grafiğinin yükseltilmesini sağlamak, dershanenin genel amaçlarından biridir. Dershaneler tarafından sunulan 10 ve 11. sınıf programları ise öğrencilerinin okul derslerinde gösterdikleri başarının artırılmasının yanında merkezi üniversite giriş sınavına hazırlanılmasını ve bu doğrultuda gerekli ders çalışma alışkanlığının kazanılmasını amaçlar. Çoğu dershanede 12. Sınıf ve mezun grupları için tamamen üniversite sınavına yönelik bir yol haritası çizilir. Ayrıca ortaokul seviyesinde öğrenciler için de hem okul derslerine yardımcı olacak hem de lise giriş sınavlarına hazırlanacak şekilde verimli bir ders programı uygulanır.

Dershanelerin en büyük avantajı rehberlik hizmetlerinin sunuluyor olmasıdır. Rehberlik hizmeti sayesinde öğrenciler için en doğru ders çalışma şekli belirlenir ve buna göre bir çalışma programı hazırlanır. Ayrıca öğrencilerin psikolojik ve sosyal durumlarının rehberlik servisi tarafından gözlemlenmesi de başarıyı artıran faktörler arasındadır. Dershanelerin hemen hemen hepsi öğrenciler için etüt çalışmaları düzenler. Bu etüt çalışmalarında genel olarak eksiklik yaşanan konuların tekrar edilmesi sağlanır. Ayrıca gözetmen öğretmenler tarafından düzenlenen etüt saatlerinde , öğrencilerin çözmekte sorun yaşadığı soruların da çözümü gerçekleştirilir.

Dershane, öğrencilerin hayallerine erişmesini sağlayan önemli bir basamaktır. Ülkemizde merkezi sınavlara bağlı bir eğitim sistemi benimsenmiştir. Ve dershaneler, öğrencilerin bu sınavlara sağlam şekilde hazırlanabilmelerine yardımcı olur. Öğrenci sayısı bakımından oldukça zengin olan Batıkent bölgesi dershaneler konusunda oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Veliler ve öğrenciler, iyi bir araştırma sürecinden sonra kendilerine en uygun dershaneyi seçebilirler.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın