Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

10. Sınıf Gruplarımız

Odtülüler Eğitim Kurumlarında, 10. Sınıfa devam eden öğrenciler için özel programlar hazırlanır. Çünkü 10. Sınıf, öğrencilerin devam edecek olan eğitim hayatını doğrudan etkileyecek bir takım kararların verilmesini zorunlu kılar. 9. Sınıfta alan fark etmeksizin tüm öğrenciler aynı ders müfredatına tabi tutulur. Sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil derslerinden oluşan 9. Sınıf, öğrencilere hangi alana yönelmek istediklerine dair bir fikir verir. 10. Sınıfta ise bu fikirler sonuca kavuşturulur.
Bazı durumlarda öğrenci, seçmek istediği alana başarısızlık kaygısı nedeniyle temkinli yaklaşır. Bu gibi durumlarda uzman rehberlik kadromuz ile öğrenciye hem kaygısını yenebilmesi hem de seçmek istediği alanda başarılı olabilmesi için özel programlar uygulanır. Ayrıca 10. Sınıf, özellikle sayısal alan dersleri için ciddi konularının öğrenildiği bir dönem olarak bilinir. Alanında uzman akademik kadrosu sayesinde Odtülüler Eğitim Kurumları, bu dönemde 10. Sınıf öğrencilerinin en büyük yardımcısı olur. Bu dönemde öğrenciler için Odtülüler Eğitim Kurumlarında özel birebir dersler ve etüt saatleri düzenlenir. Böylece öğrencilerin hem okul derslerinde hem de merkezi sınavlarda başarılı bir grafik sergilemesi sağlanır.
Odtülüler Eğitim Kurumlarında 10. Sınıfa başlayacak öğrenciler için özel yaz okulu etkinlikleri düzenlenir. Yaz okulu, tatil dönemi boyunca 6 ile 8 hafta arası sürer ve dersler sabah 9 ile akşam 5 arasında ferah ve ders çalışmaya uygun sınıf ortamında işlenir. Ders etkinlikleri ise hem konu anlatımları hem de etüt ve soru çözüm saatlerinden oluşur. Böylece öğrencinin hem soru çözme alışkanlığı kazanması hem de sene içerisinde karşılaşacağı yoğun ders temposuna uyum sağlaması amaçlanır.
Odtülüler Eğitim Kurumlarında 10 sınıf öğrencileri için bireysel öğrenci koçluğu hizmeti sunulur. Öğrenci koçluğu sayesinde öğrencilerin farkındalık seviyesinin yükseltilmesi amaçlanarak kendisine en uygun akademik alanın seçilmesi ve kariyer planlamasının yapılması sağlanır. Her bireyin anlama süresi ve yöntemi farklılık gösterir. Öğrenci koçluğu hizmeti sayesinde her bir öğrenci için özel ders çalışma programları ve ders çalışma metotları belirlenir. Ayrıca Odtülüler Eğitim Kurumlarında derslerin daha verimli bir şekilde anlaşılabilmesi için özel hafıza teknikleri kullanılır.

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın