Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

En İyi Dershane Seçimi

 • Kendiniz veya çocuğunuz için en iyi dershaneyi seçerken dershanenin eğitici kadrosunun alanında uzmanlar olması öncelikli kriterdir. İstekleriniz doğrultusunda nasıl bir dershaneye gitmek istiyorsanız ona göre dershane seçimi yapıp daha sonrasında sizin istediğiniz eğitimi en iyi şekilde verecek olan hocaların olması oldukça önemlidir. Örneğin bir KPSS sınavı için dershaneye yazıldıysanız konularınız doğrultusunda o dersi en iyi şekilde anlatacak olan hocanın olması oldukça önem arz etmektedir. Veyahut çocuklarını dershaneye yazdıran ebeveynlerin çocuklarının okullarda aldığı derslere yönelik seçim yapması da oldukça önemlidir.
 • En iyi dershane seçimi yaparken dershanenin kullandığı yayınlar ve ders saatleri oldukça önemlidir. Dershane seçimi yaparken bunları göz önünde bulundurarak mutlaka sormalısınız. Eğer üniversiteden sonra gideceksiniz derslerin akşam saatlerinde veyahut ikinci öğretimseniz sabah saatlerinde olması önemlidir. Ya da lise veya ortaokullular için derslerin akşam saatlerinde veya hafta sonu olması önemlidir. Derslerin yanı sıra mutlaka işlenen konularla ilgili deneme testleri yapılmalı ve hocalarında bunları takip etmesi gereklidir.
 • En iyi dershane seçimi yaparken derslerin hocaların yanı sıra bina olarak elverişli yerler tercih edilmelidir. Sadece birkaç tane odadan oluşan katlı dershaneler, kantini olmayan veya çok küçüklü sınıflı dershaneler tercih edilmemelidir. 15 kişilik kontenjanı olup kontenjandan fazla öğrenciyle ders işleyen dershaneler sizler için elverişli olmayacaktır.
 • En iyi dershane seçimi yaparken orayı daha önce tercih etmiş kişilerden tavsiye almakta önemlidir. Olumlu ve olumsuz tüm kriterleri deneyimlemiş birinden duymak oldukça önemli olacaktır.
 • En iyi dershane seçimi yaparken internette seçeceğiniz dershane ile ilgili bilgilere ve yazılara dikkat etmelisiniz. O dershaneye daha önce gitmiş biri deneyimlerini paylaşmış olup o bilgilere dayanarak seçim yapabilirsiniz.
 • En iyi dershane seçimi yaparken uzun zamandır yerleşik kadroya sahip olan dershaneleri tercih etmek önemli olacaktır. Sürekli olarak kadro değiştiren dershaneleri tercih etmek doğru olmayacaktır.
 • En iyi dershane seçimi yaparken itibarı kötü olan dershanelere bakmayınız bile. Bu şekilde itibarı kötü olup yine de öğrencileri kayıt etmeye çalışmaktadırlar.
 • En iyi dershane seçimi yaparken ücretleri göz önünde bulundurmak oldukça önemlidir. Diğer dershanelere göre oldukça yüksek fiyatlı olan dershaneleri tercih etmeniz doğru olmayacaktır.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

  Telefon Numaranız:

  X
  Anında Bilgi Alın