Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Ankara Etüt Merkezleri

Son zamanlarda aldıkları yoğun taleplerden dolayı birçok il ve ilçede etüt merkezi sayısı arttı. Ankara da bu illerimizden biridir. Ankara etüt merkezleri açısından çok zengin bir şehrimizdir. Bünyesinde belki de binlerce etüt merkezi bulunan şehirde her ilçede yaşayan öğrenci için yakınında etüt merkezi bulunmaktadır. Ankara etüt merkezlerinin bu kadar çok çoğalmasının sebeplerinden biri de öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde etüt merkezlerini tercih etmesidir.
Ankara etüt merkezlerinin bu kadar revaçta olmadığı dönemlerde özel dersler çok daha meşhurdu. Öğrenciler anlayamadıkları dersler için evlerinde ya da başka mekanlarda bölgede bilinen iyi hocalardan özel ders alırlardı. Özel dersler aileler açısından bazen zorlayıcı olabiliyordu. Etüt merkezleriyle kıyaslandığı zaman özel ders ücretleri çok yüksek kalıyordu. Aynı zamanda öğrenciler Ankara etüt merkezlerinde tüm derslerden eğitim alabilirken özele dersler genelde tek derse yönelik oluyordu ve aileler farklı farklı öğretmenler bulmaya çalışıyordu. Etüt merkezlerinin çoğalmasıyla beraber aileler ve öğrenciler bu tarz dertlerden kurtuldu. Bu özel derslerin yerini yine eğitimi özel olarak vermeyi baz alan etüt merkezleri çoğaldı.
Ankara etüt merkezlerinde de aynı özel derste olduğu gibi her bir öğrenci ile tek tek ilgilenilir, gelişimi takip edilir. Her bir veli çocuğunun durumu hakkında bilgilendirilir. Etüt merkezleri aynı zamanda kurumsal çalıştıkları için müfredata çok hakimdirler ve öğrencilerini sınavlara, okullardaki derslerine buna göre hazırlar. Ankara etüt merkezleri de tam da bu sebeple öğrenciler tarafından tercih edilir. Gerek sınavlarına çalışırken, gerekte okullarındaki derslerde başarılı olmak için 10-12 kişilik sınıflarda kaliteli eğitim alırlar. Anlayamadıkları konular için birebir ders saatlerinde yine öğretmenlerinden kendilerine özel dersler talep edebilirler.
Ankara etüt merkezleri, tüm bunların yanında öğrencilerinin sadece ders anlamında gelişimine katkı sağlamaz. Onların sosyal anlamda da gelişmesini, arkadaşlık kurabilmesini ve aslında öğrenirken eğlenebildiklerini de kanıtlamayı amaçlar. Bu sebepten yapılan ders çalışma kamplarında öğrenciler eğlenirken derse de zaman ayırabileceklerini, ders çalışmanın asıl püf noktasının doğru zamanlama olduğunu öğrenir. Ankara etüt merkezleri bu kamplarla öğrencilere eğitim verirken onlara samimi bir ortam da oluşturarak onları sınav stresinden kurtarmaya çalışır.

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın