Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

En İyi Butik Dershane

Günümüzde sınavlara hazırlanan öğrencilerin büyük çoğunluğu bu süreçte dershanelerden yardım almaktadır. Bu dönemde de öğrencilerin daha az kişilerle daha etkili bir öğrenim aldığı bir eğitim şekli olan butik dershaneler ortaya çıktı. Öğrenciler ve veliler tarafından çokça tercih edildi. Peki en iyi butik dershane nasıl seçilir ve nasıl özelliklere sahip olmalıdır?

En iyi butik dershane olarak nitelendirdiğimiz dershanenin eğitimi konusunda ön planda olması gerekir. Butik dershanelerin temel amacı, öğrencilerin aynı seviyedeki arkadaşlarıyla 8-12 kişilik sınıflarda öğrenim görmeleridir. Az kişilik sınıflarda dikkat konusunda daha az problem yaşayarak derslerini en iyi şekilde anlamaları ve sınavlarına hazırlanmaları en temel amaçlardır. En iyi butik dershane dediğimizde aynı zamanda aklımıza öğrenciye psikolojik anlamda da bir şeyler katabilen bir dershane aklımıza gelir. Örneğin öğrencinin sınav akışı, sınav psikolojisi hakkında bilgilendirilmesi için özel eğitim koçlarına danışabilmesi gerekir. Bu sebepten en iyi butik dershane olarak tanımladığımız dershanelerin eğitim koçları, uzman rehber öğretmenler ile de beraber çalışmaları beklenir. Butik dershanelerin diğer dershanelere oranla daha samimi ortamlara sahip olduğu düşünülür. Öğrencilerin kendilerini daha çok bir ailenin mensubuymuş gibi hissettiği butik dershaneyi en iyi butik dershane olarak tanımlamamız da yanlış olmaz.

En iyi butik dershane özelliklerinden biri de velilerle olan iletişimleridir. Az kişilik sınıflardan oluşmasından kaynaklı olarak bünyesinde çok fazla sayıda öğrenci bulundurmayan butik dershaneler velileriyle sürekli iletişim halindedir. Gerek velilerle birebir olarak gerek de bilgilendirme sistemiyle öğrencilerin durumlarını ailelerine aktarırlar. Bu sayede öğrenciler ders çalışma programlarını uygulamaya çalışırken bu yolda yalnız yürümezler. En iyi butik dershane bünyesinde bulunan uzman rehber öğretmenler, ailelere ev ortamında oluşturulabilecek en iyi çalışma ortamı hakkında bilgilendirmeler yapar. Bu tarz avantajların yanında öğrenciler diledikleri takdirde butik dershanelerine etüt saatleri çerçevesinde soru çözümü, konu anlatımı gibi sebeplerle dershanede bulunabilirler.

En iyi butik dershaneyi seçmek bazen çok zor olsa da butik dershanelerin çoğu bu kritere yakındır. Önemli olan öğrencinin kendini en rahat bulduğu öğrenme stiline sahip dershanede bulunması ve kendisini oraya ait hissetmesidir.

 

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın