Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Etüt Merkezleri

Etüt merkezleri, özellikle son zamanlarda aileler tarafından çok fazla ilgi görmektedir. Ortalama çoğu öğrenci okullarının yanında ek takviye olmasıyla etüt merkezlerine gitmektedir. Velilerin bu ihtiyacı hissetmelerinin en büyük sebeplerinden biri öğrencilerin eksiklerini gidermektir. Öğrencilerin okuldaki dersler esnasında herhangi bir konuyu kaçırdıklarında bunu öğretmenlerinden tekrar dinleme şansları olmayabilir. Çünkü okullarda dersler için ayrılan süreler kısıtlıdır. Bu sebeple de öğrenciler bazı konularda eksik kalabilirler. Bu sebepten aileler çocuklarının öğrenemediği konular için etüt merkezlerini tercih eder.

Etüt merkezleri, aynı zamanda öğrencilerin okul tarafından verilen performans, proje gibi ödevlerinde de onlara yardımcı olur. Hatta bazı etüt merkezleri öğrencileri sadece ders anlamında da sosyal anlamda da başarılı kılmayı hedeflemiştir. Öğrencilere sportif anlamda imkanlar sunmaya çalışan, ders çalışma kampları düzenleyerek eğitimi eğlenceli hale getirmeyi etüt merkezleri de mevcuttur.

Etüt merkezlerinde okula kıyasla öğrenciler kendilerini daha özgüvenli hissedebilir. Buna sebep olarak etüt merkezlerinde bireyselliğin önemini gösterebiliriz. Örneğin okulda bir sınıfta otuz öğrenci varken ve konunun anlaşılıp anlaşılmadığı çoğunluğa göre karar verilirken etüt merkezlerinde durum böyle değildir. Etüt merkezlerinde 10-12 kişilik sınıflarda her bir öğrencinin anlaması hedeflenerek ders anlatılır. Öğrenciler herhangi bir konuyu anlayamadıkları zaman birebir ders alarak eksiklerini giderebilirler.

Etüt merkezleri, her bir öğrencisiyle özenle ilgilenir ve onların fikirlerini önemser. Belirli aralıklarla derslerin gidişatı, eğitim sürecinin gidişi hakkında öğrencilerle fikir alışverişi yapar. Tabii ki bu esnada velilere de öğrencilerin durumu hakkında bilgi paylaşımında bulunur ve gerekli zamanlarda velilerde toplantılar düzenler.

Etüt merkezleri son zamanlarda çok daha fazla talep görmektedir. Özellikle de örgün eğitiminin son senesinde olup liseye hazırlanan ya da üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler tarafından. Bunun yanı sıra hedeflerine ulaşmak adına bir sene daha sınava hazırlanan bireyler tarafından da tercih edilir. Etüt merkezleri bu grupları kendi içlerinde de seviyelerine uygun bir şekilde sınıflandırarak elinden gelen en iyi imkanlarla sınava hazırlarlar. Sınav sorumluluğunu öğrencileriyle beraber sırtlanan etüt merkezlerinin en büyük amaçları tabii ki de öğrencilerinin başarılı olması ve onların hedeflerine ulaşmasıdır.

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın