Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Kızılay Etüt Merkezleri

Öğrencilerin kaliteli bir eğitim alarak geleceğe iyi şekilde hazırlanmaları ebeveynlerin en büyük arzularından biridir. Bunu gerçekleştirebilmek için ise öğrencilerin çalışma ve kaliteli zaman geçirme alışkanlığı kazanmaları son derece önemlidir. Okul dışı zamanların en verimli şekilde geçirilmesi için son zamanlarda aileler ve öğrenciler tarafından etüt merkezleri tercih edilir. Etüt merkezleri, öğrencilerin okul dışı zamanlarını hem takviye derslerle hem de eğitsel faaliyetlerle geçirmesini sağlayan eğitim kurumlarıdır. Başta büyükşehirler olmak üzere günümüzde bir çok yerde etüt merkezleri faaliyet gösterir. Ankara’da Kızılay etüt merkezi açısından oldukça kaliteli seçeneklere sahip olduğundan dolayı önemli bir merkez haline gelmiştir.

Hem yaz döneminde hem de okul döneminde faaliyet gösteren etüt merkezleri, kısa sürede eğitim sistemimizde önemli bir yere kavuşmuştur. Etüt merkezleri öğrencilerin okulda gördükleri dersleri tekrar ederek öğrencilerin konuları pekiştirmesini sağlarken anlamadığı noktaları da daha iyi anlamalarını sağlar. Özel ders ayarında hizmet veren etüt merkezlerinin özel derslere göre en önemli avantajı ise tüm derslerden öğretmenleri bünyesinde barındırmasıdır. Bu sayede aileler her bir ders için öğretmen arama zahmetinden kurtulurlar. Ayrıca etüt merkezlerinde öğrencilerin okul ödev ve projelerinin yapılmasına yardım edilir ve ortaya daha kaliteli bir ödev çıkması sağlanır. Etüt merkezleri, ders ile alakalı aktivitelerin yanı sıra ders dışı eğitsel faaliyetler de gerçekleştirir. Bu sayede öğrenci ders dışı zamanını en kaliteli şekilde geçirebilir. Bu çalışmalar sayesinde öğrenci, sorumluluklarını kavrama, düzenli çalışma ve eğlenceli zaman geçirme gibi konularda kendini geliştirme imkanı bulur.

Etüt merkezleri, eğitim sistemimize sonradan giren bir kavram olmasına rağmen öğrenciye sağladığı fayda ve gösterdiği etki ile eğitim sisteminde kısa süre içerisinde kendine yer bulmuştur. İlk olarak büyükşehirlerde ve il merkezlerinde faaliyet göstermeye başlayan etüt merkezleri, günümüzde birçok ilçe merkezinde de bulunur. Ankara nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu önemli şehirlerin başında gelir. Bu yüzden Ankara’nın bir çok yerinde farklı özelliklere sahip etüt merkezleri bulunur. Kızılay etüt merkezi çeşitliliğinin en yüksek olduğu yerlerden biridir. Ankara etüt merkezi hizmeti ile öğrenciler daha kaliteli bir eğitim alma imkanına kavuşurlar.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın