Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

En İyi Etüt Merkezi

Eğitim sisteminin son zamanlarda parlayan yıldızı olan etüt merkezleri, gerek okul döneminde gerekse de yaz tatilinde çalışmalarını sürdürür. Bu sayede öğrenciye sürekli ve kesintisiz hizmet sunan etüt merkezleri, öğrenciye pek çok fayda sağlar. Etüt merkezlerinin temel görevi öğrencilerin ders tekrarını sağlamak ve anlamadığı konuların anlaşılmasına yardımcı olmaktır. Bunun yanında lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik programlar da etüt merkezlerinde bulunur. En iyi etüt merkezi, öğrencinin derslerinin gelişmesine ve sınavlarda daha başarılı olmasına katkı sunar. Etüt merkezleri başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirle olmak üzere ülkemizin hemen hemen bütün il ve ilçe merkezlerinde faaliyet yürütürler. Sayı ve kalite çeşitliliği fazla olduğundan dolayı her aile ve öğrenci için iyi bir araştırma ile uygun bir etüt merkezi bulmak mümkündür.

Etüt merkezlerinin bir diğer temel faaliyeti ise öğrencilerin ders dışı zamanlarını en iyi şekilde geçirmesini sağlamasıdır. Günümüzde ailelerde hem anne hem de baba birlikte çalışırlar. Bu yüzden ebeveynler çocuklarıyla yeterince kaliteli zaman geçirme imkanı bulamazlar. Bu noktada devreye giren etüt merkezleri ebeveynlerin sorumluluklarına yardımcı olurlar. Öğrencinin yaş grubuna uygun eğitsel oyunlar ve faaliyetler gerçekleştiren etüt merkezleri böylelikle öğrencinin kişisel gelişimine katkıda bulunurlar. En iyi etüt merkezi kriterleri arasında öğrencinin ders dışı zamanlarını iyi bir şekilde geçirmesine imkan tanıyıp tanımaması da yer alır.

Etüt merkezleri öğrencilere yönelik psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti ile öğrenci koçluğu hizmeti de sunar. Bu hizmetler sayesinde öğrencinin eğitim dönemi boyunca yaşayabileceği psikolojik dalgalanmalar, kaygı bozuklukları ve psikolojik değişimler gibi sorunların önüne geçilir. Ayrıca öğrencinin motivasyonunun en üst düzeyde olması sağlanarak daha verimli bir şekilde çalışmasına olanak tanınır. Öğrenci koçluğu hizmetinde ise öğrencinin ilgi alanlarının belirlenmesine yönelik çalışmalar yürütülür. Bu çalışmalar sayesinde öğrencinin mutlu olacağı bir alana yönelmesi sağlanarak daha başarılı ve mutlu bir kariyeri olması mümkün hale getirilir. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi ile öğrenci koçluğu hizmeti en iyi etüt merkezi için olmazsa olmaz özellikler arasında bulunur.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın