Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Odtülüler Dershanesi Keçiören

Öğrenci sayısının bir hayli fazla olduğu ülkemizde, eğitim sistemi de doğal olarak merkezi sınavlar sistemi üzerine kuruludur. Her geçen yıl daha da artan öğrenci sayısı, bu merkezi sınavların önemini daha da artırır. Özellikle de göç alma eğiliminde olan büyük şehirler ve yerleşim alanlarında, öğrenci sayısı diğer bölgelere göre çok daha yüksektir. Hem artan ihtiyaçların karşılanabilmesi hem de öğrencilerin akademik düzeyinin artırılabilmesi için dershaneler oldukça sık tercih edilir. Eğitim sistemimize uzun yıllar önce dahil olan dershaneler, merkezi sınavlara hazırlanmanın yanında okul derslerine yardımcı olabilmesi itibariyle de tercih edilir. Birçok dershanede her seviyeden öğrenci için eğitim programları düzenlenir. Buna sadece üniversite sınavına hazırlanan mezun öğrenci programı da dahildir.

Dershanelerin bu kadar rağbet görmesinin elbette birçok sebebi vardır. Bunların başında ise dershanelerde öğrencilere sunulan eğitimin sistematik bir temele dayanıyor olmasıdır. Eğitim metodolojileri ile az çok ilgilenen herkes, anlatmak ile öğretmek kavramlarının birbirinden tamamen farklı olduğunu az çok bilir. Dershanelerde genel olarak bir konuyu anlatmaktan öte öğretmek amaçlanır. Bu da öğrencilerin sınavlarda ve okul derslerinde sergiledikleri başarıya doğruca etki eder.

Dershanelerin sunmuş olduğu bir diğer önemli avantaj ise doğru zaman yönetimidir. Zamanı doğru ve etkin bir biçimde kullanabilmek, özellikle de sınava hazırlık yapan öğrenciler için çok ama çok önemlidir. Dershanelerde, öğrencilerin sahip olduğu boş zamanı verimli geçirebilmelerini sağlayacak birçok özel program ve etkinlik düzenlenir. Etüt çalışmaları da bu etkinliklerin başına gelir. Etüt saatlerinde yapılan ek çalışmalar ile öğrencilerin eksiklik yaşadığı konuların anlaşılabilmesi sağlanır.

Ülkemizde hizmet veren birçok dershane bulunur. Ancak önemli olan nokta öğrencinin herhangi bir dershane programına kaydolması değildir. Öğrencinin hem akademik hem de psikolojik durumunu geliştiremeyecek dershane eğitiminin elbette bir anlamı yoktur. Bu nedenle dershane seçimi yapılırken mutlaka birçok parametre göz önünde bulundurulmalı ve iyi bir araştırma yapılmalıdır. Özellikle de tercih edilecek olan dershanenin koçluk hizmeti sunup sunmadığı mutlaka araştırmalıdır. Bunun yanında ilgili dershanelerin akademik kadrosunun alanında uzman kişilerden oluşup oluşmadığı da son derece önemlidir.

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın