Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Odtülüler Dershanesi Ümitköy

Öğrencilerin, belirledikleri kariyer planlarına ulaşabilmesi, alınacak olan akademik eğitim kalitesi ile doğrudan bağlantılıdır. Özellikle de eğitim sistemimizin üzerine kurulu olduğu merkezi sınavlar, öğrencinin geri kalan hayatını doğrudan etkileyebilecek niteliktedir. Bu nedenle hem okul hayatına hem de bir sonraki basamağa geçmeyi sağlayan merkezi sınavlara hazırlanırken, profesyonel yardım almak, başarının sağlanabilmesi için son derece önemlidir. Dershanelerin yaptığı da aslında tam olarak budur.

Dershaneler ilk olarak 1980’li yılların ortalarında hayatımıza girmiştir. Küçük bir araştırma yapıldığı zaman, üniversite giriş sınavlarının tam manasıyla düzenlenmeye başladığı zamanlar ile dershanelerin faaliyet vermeye başlama tarihlerinin kesiştiği görülür. Kısacası dershaneler, geçmişten beri sınavlara hazırlık için hizmet veren kurumlar olmuştur. Peki dershaneler neden bu kadar tercih ediliyor? Bu sorunun cevabını verebilmek için dershanelerin sunmuş olduğu avantajlara göz atmak yeterlidir;

  • Zaman Yönetimi: Dershanelerde herşeyden önce zaman yönetimi öğretilir. Zaman kavramı, hem okul hayatında başarılı olunması hem de merkezi sınavlarda belirlenen hedefe ulaşılabilmesi için son derece önemlidir. Bu nedenle dershanelerde ilk olarak zamanı etkin olarak kullanabilmeyi amaçlayan çalışmalar yapılır.
  • Güçlü Akademik Eğitim: Öğrencilerin okul derslerinde ve merkezi sınavlarda gösterecekleri başarı, aldıkları akademik eğitimin kalitesi ile doğru orantılıdır. Bu durumun farkında olan tüm dershaneler, sadece alanında uzman akademik personel ile çalışırlar.
  • Etüt Çalışmaları ve Kütüphane Ortamı: Dershaneler, sunmuş oldukları ders dışı etkinlikler itibariyle de sıkça tercih edilirler. Bunların başında ise etüt çalışmaları gelir. Etüt çalışmaları, rehberlik servisi tarafından yapılan analizler sonucu tespit edilen ve öğrencilerin genelini etkileyen eksikliklerin giderilmesi için düzenlenir. Ayrıca birçok dershanede, öğrencilerin ders dışı zamanlarda çalışmalarını yapabilmeleri için sessiz ve konforlu bir kütüphane ortamı sunulur.
  • Rehberlik Servisi ve Öğrenci Koçluğu: Dershanelerin sunmuş olduğu en önemli hizmetlerden biri de rehberlik ve öğrenci koçluğudur. Bu hizmetler sayesinde her bir öğrenciye bireysel olarak yaklaşılmış olur. Bu da akademik anlamda tüm pürüzlerin giderilmesini ve öğrencinin gireceği sınavlarda veya okul derslerinde herhangi bir eksiklik yaşamamasını sağlar. Ayrıca kariyer planlarının yapılmasında da yine rehberlik servislerine büyük görev düşer.
Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın