Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Dershanede Disiplin Uygulamaları

Derse geç kalan öğrenci derse alınmaz, bir sonraki dersi kütüphanede ders çalışarak geçirmek zorundadır.
Derse geç kalan öğrenciye o dersin branş öğretmenleri tarafınca ceza ödevleri verilir.
Ödevini yapmayan öğrenci, tamamlamadığı ödevlerini tamamlamak zorundadır.Ders bitiminde eve gönderilmez. Dershanede ceza ödevlendirmesine kalır. Ödevlerini bitirdikten ve öğretmeninden onaylama aldıktan sonra evine gidebilir.
Geç kalma veya ödev yapmama alışkanlığını devam ettiren öğrencilerin birebir etütleri 1-2 hafta aralığında askıya alınır.
Cep telefonları ilk derste toplanarak ders sonuna kadar kilitli dolaplarda muhafaza edilir. Önemli  durumlarda veli, öğrenciye ulaşmak için kurumu arayabilir.
Cep telefonunu teslim etmeyen öğrenciler önce uyarılır. Uyarmalara rağmen aksi yönde hareket eden öğrencilerin telefonlarına 1-4 hafta süresince velisinin bilgisi dahilinde el konulur.
Peşi Peşine devamsızlık yapan, verilen ödevleri yapmayan, sınavlara girmeyen, rehberlik çalışmalarına katılmayan öğrencilerin öğretmenler kurulu ve yönetim sonucuyla kurumdan ilişiği kesilir.
Her öğrenciyle disiplin kurallarıyla ilgili sözleşme yapılır. Sözleşme kurallarına uymayan öğrenciler disiplin şartı gereği önce dershaneden uzaklaştırılır. Kurallara uymama hali devam ettiği takdirde de sözleşmesi iptal edilerek kayıt iptali uygulanır.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın