Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Kızılay Etüt Merkezi

Öğrencinin okulda geçirdiği zamanın verimliliği kadar okul dışında geçirdiği zamanın verimliliği de son derece önemlidir. Okul dışındaki zamanın iyi bir şekilde geçmesi öğrencinin faydasına olacaktır. Etüt merkezleri okul döneminde olduğu gibi yaz döneminde de öğrencilerle ilgilenerek hem ders hem de ders dışı aktivitelerinde yanlarında yer alır. Etüt merkezleri özel derslerden farklı olarak tek bir derse değil odaklanmadığı için daha geniş bir yelpazede hizmet sunar. İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde çok sayıda etüt merkezi bulunur. Özellikle Kızılay etüt merkezi açısından çok kaliteli alternatiflere ev sahipliği yapar.
Etüt merkezlerinde öğrencilerin ödev ve projelerine yardım edilerek ödev ve projelerden alınan verim artar. Etüt merkezlerinde yapılan en önemli işlerden biri de okulda işlenen dersler tekrar edilmesidir. Bu sayede öğrenciler hem konuları çok daha iyi kavrar hem de okulda anlaşılamayan konuların da anlaşılmasını sağlar. Bunun yanında etüt merkezleri öğrencinin ders çalışma alışkanlığının planlı hale getirilmesini sağladığından öğrenciye bilinç kazandırılır. Günümüzde genel olarak hem anneler hem de babalar çalıştığından dolayı çocuklarla ilgilenilecek yeterli zaman bulma konusunda sıkıntılar yaşarlar. Etüt merkezleri bu noktada ebeveynlerin sorumluluğunu üstlenerek çocuklarla eğitici oyunlar oynayıp kaliteli zaman geçirirler. Böylece çocuk ders ders dışında kalan zamanını da en iyi şekilde geçirmiş olur. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere ülkemizde çok sayıda etüt merkezi bulunur. Kızılay etüt merkezi denince akla gelen ilk merkezlerden biri konumundadır
Etüt merkezleri, ilkokul öğrencilerinin yanı sıra lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için de çeşitli programlar da barındırır. Etüt merkezlerinin lise ve üniversite öğrencileri için olan bölümlerinde sınavlara hazırlık konusunda faaliyetler yürütürler. Bu seviyede ders faaliyetlerinin yanı sıra öğrencilere psikolojik danışmanlık ve koçluk hizmetleri de verilir. Bu sayede öğrenciler sınav döneminde mental olarak iyi seviyelere gelirken yeteneklerini keşfederek kariyerlerinde daha iyi noktalara gelebilirler. Etüt merkezi ülkemizde son yıllarda popüler hale gelmiş bir kavramdır. Özellikle büyük şehirlerde daha çok etüt merkezi bulunur. Kızılay etüt merkezi sayısı açısından oldukça zengindir. Kızılay etüt merkezi hizmetleri ile başarılı bir eğitim hayatı mümkün olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın