Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Üniversite Hazırlık Kursları

Ülkemizin genç nüfusu her geçen gün artıyor. Bununla birlikte üniversite okuyarak meslek sahibi olma konusundaki bilinçlenme dolayısıyla her yıl üniversite sınavında milyonlarca öğrenci başarılı olabilmek için ter döküyor. Bu durum öğrenciler arasındaki rekabetin artmasına neden oluyor. Daha iyi bir sınava hazırlık süreci geçirip sınavda daha iyi üniversite ve bölüm kazanabilmek için üniversite hazırlık kursları son derece önemli işleve sahiptirler. Üniversite hazırlık kurslarında sınavda çıkan tüm ders ve konularda eğitim verilerek öğrencinin sınava daha hazır bir şekilde girmesi sağlanır.
Merkezi sınavlar eğitim sistemimizde çok önemli yer tutarlar. İyi bir üniversite ve iyi bir bölüm kazanmak isteyen tüm öğrencilerin merkezi sınavlarda başarılı olması gerekir. Merkezi sınavlar için eğitim veren üniversite hazırlık kurslarında az kişilik sınıflarda eğitim verilir. Bu sayede öğretmenler sınıfta daha az kişi olduğundan tüm öğrencileri için yeterli zamanı ayırırlar. Ayrıca üniversite hazırlık kursları öğrencilere deneme sınavları uygular. Bu sınavlar sayesinde öğrencinin durumu belirlenerek bu duruma göre bir hazırlık süreci planlanır. Deneme sınavlarında öğrencinin anlamadığı ya da eksiği olan konular ortaya çıktığından dolayı bu konularda birebir etüt ve ek derslerle öğrencinin eksikleri giderilir. Üniversite hazırlık kurslarında sınava yönelik derslerin yanı sıra psikolojik danışmanlık ve rehberlik faaliyetleri yürütülür. Bu faaliyetler sayesinde sınav süreci gibi psikolojik açıdan zorlu ve yorucu bir süreçte öğrencinin yanında olunur. Ayrıca öğrenci koçluğu hizmeti sayesinde öğrencinin yeteneklerinin belirlenmesi ve hangi mesleği yaparken daha mutlu ve başarılı bir geleceğinin olacağı tespit edilir. Bu sayede üniversite hazırlık kursları sayesinde öğrenci sınava her açıdan en iyi şekilde hazırlanır.
Ülkemizde sınav sisteminde çok sık değişiklik yapılır. Bu değişiklikler ile sınav zamanları ve sınavda yer alacak konularda değişikliğe gidilir. Sınavda başarılı olabilmek için yapılan değişikliklerin yakından takip edilmesi zorunludur. Üniversite hazırlık kursları, yılların getirdiği tecrübe ile yapılan sistem değişikliklerini yakından takip eder. Bu sayede öğrencinin hızlı bir şekilde bu değişikliklere adapte olması mümkün hale gelir. Böylece öğrenci sınava daha etkili bir şekilde hazırlanabilir.

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın