Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Ankaradaki En İyi Dershane

Her anne – baba, çocuğunun iyi bir kariyere sahip olmasını ve nispeten daha rahat bir yaşam sürmesini temenni eder. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de iyi bir kariyere sahip olmanın yolu mutlaka iyi bir eğitimden ve kaliteli okullarda öğrenim görmekten geçer. Bu noktada da karşımıza çıkan ilk konu merkezi sınavlardır. Çünkü ülkemizde hem üniversite hem de lise tercihleri, merkezi sınavlardan alınacak olan puanlar ile yapılır. Bu da girilecek olan sınavların önemini kat ve kat artırır. Dershaneler ise, oldukça önemli olan bu sınav dönemlerinde velilerin ve öğrencilerin yükünü önemli ölçüde azaltan kurumlardır. Dershanelerde öğrencilerin sınavlara hem akademik hem de psikolojik olarak hazır olması amaçlanır.

Dershane Seçiminde Dikkati Olun!

Ülkemizde, okul yerleştirmelerin çok büyük bir bölümü Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM’nin düzenlediği sınavlar ile yapılır. Bu sınavlara giren öğrenci sayısı da her geçen yıl artış gösterir. Öğrenciler arasında gittikçe artan rekabet ortamı, dershaneler için de geçerlidir. Sayıları gün geçtikçe artan dershaneler arasında da bir rekabet ortamı vardır. Bu da kurumların sunduğu hizmetlerin farklılık göstermesine neden olur. Dershane sayısının fazlalığı, tercih konusunda da bazı soru işaretlerini beraberinde getirir. Örneğin Ankara’da ikamet eden bir öğrenci “Ankaradaki en iyi dershane hangisi?” sorusuna yanıt bulmaya çalışır. Bir dershanenin kalite düzeyinin belirlenmesi için ise birkaç noktaya dikkat edilmesi büyük bir fikir verir.

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçluğu, modern bir eğitim anlayışı ile hizmet veren dershanelerin ortak olarak sunduğu imkânlardan biridir. Temelde, dershanede öğrenim gören her bir öğrenci ile özel olarak ilgilenmeyi amaçlar. Öğrenci koçluğu hizmetinde öğrencinin zihin yapısına göre kendisine en uygun ders programı hazırlanır ve programın doğru şekilde uygulanıp uygulanmadığı takip edilir.

Akademik Personel

İyi dershanelerin ortak özelliklerinden bir diğeri de akademik olarak görev yapan personellerin alanında uzman kişiler arasından seçilmiş olmasıdır. İyi bir eğitim vermeyi amaçlayan dershanelerde, ders içeriklerini aktaracak öğretmenler ile birlikte, öğrenci koçları ve rehberlik danışmanlarının da alanında uzman kişilerden oluşmasına özen gösterilir.

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın