Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Sıfırlama Tekniği (Hafıza Teknikleri)

Hafıza teknikleri ile bireyin beyninin kapasitesi hakkında farkındalık sahibi olması sağlanıyor. Beynin, sayılar, sözcükler, formüller, mantıksal çıkarımlar, analiz gibi kavramlar üzerinde çalışan sol tarafı ile hayal kurma, renkler, ritim, farklı boyutlar gibi kavramlar üzerinde çalışan sağ tarafını aktive ederek, öğrenme kapasitesini üst noktalara taşınması hafıza tekniklerinin sağladığı faydalardandır. İnsan hafızası kalıcı ve kalıcı olmayan hafıza olmak üzere iki kısma ayrılır. Beynin sağ ve sol tarafının her ikisinin de kullanılarak öğrenilen bilgi, kalıcı hafızaya kaydedilmek için mükemmel bir hal alır. Hafıza teknikleri uygulanırken görsel materyallerden, bilgiyi çağrıştıran benzetimlerden, kelimelerden ve formülasyon tekniklerinden faydalanılır. Odtülüler Eğitim Kurumları öğretme görevini daima bilimsel gerçekleri kullanarak yerine getirir. Derslerde kullanılan hafıza teknikleri sayesinde öğrencilerin zorlanmış oldukları özellikle sayısal alan derslerinin öğrenilmesi çok daha kolay bir hal alır. Görsel betimlemeler ile işlenen dersler sayesinde uzun zaman sonra bile öğrenilen yeni bilgilerin güncel kalması sağlanır.

Kurumda öğrencilerin ilerleyişinin kontrol altında tutulabilmesi ve kaydedilebilmesi için öğrenci koçluk hizmeti de veriliyor. Koçluk hizmeti sayesinde doğru bir şekilde yönlendirilen öğrenci, karşılaştığı problemleri kolaylıkla aşabiliyor. Ayrıca Öğrenmeyi kolaylaştırmak için hafıza tekniklerinin ve öğrenci koçluğu hizmetinin yanında Sıfırlama adı verilen bir teknik de Odtülüler Eğitim Kurumları tarafından kullanılıyor. Sıfırlama tekniği sayesinde öğrencinin bir dersi veya konuyu “ tam öğrenme “ seviyesinde kavraması sağlanıyor. Bu sayede yorucu sınav döneminde, öğrencinin çalışmasının tam karşılığını alması sağlanıyor. Sıfırlama tekniği dahilinde;

• Ders çalışma azmi ve isteği kazandırılır.
• Öğrencinin zamanını nasıl daha verimli kullanabileceği kavratılır.
• Öğrenciye motivasyon seviyesinin nasıl artırılacağı öğretilir.
• Öğrenciye “ öğrenmeyi öğrenme “ kabiliyeti kazandırılır.
• Öğrencinin yeni nesil öğrenme ve kavrama metodolojilerinden faydalanması sağlanır.
• Öğrencinin yeteneklerine ve seçimlerine göre en etkili öğrenme şekli belirlenir.
• Ders çalışma sürecinde herhangi bir problem ile karşılaşması dahilinde ne gibi alternatifler oluşturabileceği anlatılır.
• Öğrencinin yetenekleri ve kişisel tercihleri doğrultusunda kariyer planlaması yapılır ve en uygun meslek ve üniversite hedefleri belirlenir.
• Öğrencinin özgüveninin artırılması sağlanarak hedeflerine erişebileceğine olan inancı artırılır.

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın