Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Tyt Kursu

İyi bir üniversitede iyi bir bölüm kazanmak, daha kaliteli bir geleceğe sahip olmak anlamını taşır. Bu yüzden üniversite sınavına iyi bir şekilde hazırlanmak iyi bir geleceği kazanmak anlamını taşır. Ülkemizde geçmişte ÖSS, YGS, LYS isimleri ile yapılan üniversite sınavları günümüzde TYT, AYT ve YKS isimleriyle ve farklı bir sistemle yapılıyor. Sınav ÖSS formatında yapılırken sınava girmeden tercih yapılıyor ve konu içerikleri 9. sınıf konularından oluşuyordu. Daha sonra yapılan değişiklikler ile tüm lise müfredatı üniversite sınavına dahil oldu. YGS -LYS formatındaki bu sınavlarda önce ilkbaharda temel bilgilerin dahil olduğu bir sınav, ardından yazın da öğrencilerin lisede gördüğü konularda sınav yapılmaya başlandı. En son olarak ise TYT ve AYT adı verilen sınavlar ile üniversiteye öğrenci alınmaya başlandı. Bu sınav sistemi, branşların puanları eşit olmasına rağmen soru sayılarının ve konu dağılımlarının farklı olduğu tek sınavlı bir sistem. Sistemler sürekli olarak değiştiğinden dolayı sınava iyi bir TYT kursu ile hazırlanmak büyük önem taşıyor.
TYT kursları ile öğrencinin konu ve müfredat olarak yeni sınav sistemine hazır olması sağlanır. Genel olarak TYT kurslarında az sınıflı mevcutlar ile eğitim verilir. Bu sayede öğrenci ile daha yakından ve daha uzun zaman ilgilenilerek öğrencinin konuları daha iyi anlaması sağlanır. Ayrıca iyi bir TYT kursu, öğrenciye psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunar. Bu hizmet sayesinde zorlu bir dönem olan sınava hazırlık döneminde öğrenciye psikolojik olarak destek verilirken gelecekte hangi mesleği daha iyi ve daha mutlu yapacağı konusunda da yardımcı olunur.
Ülkemizde sınav sistemi çok sık değişir. Sınav sisteminin kökten değişmediği zamanlarda da konu içeriklerinde değişiklikler yapılır. Öğrenci ya da velisinin tüm bu değişiklikleri tek başına takip edebilmesi çoğu zaman mümkün olmaz. Bu yüzden öğrencinin iyi bir TYT kursu alması ile tüm değişikliklerin takip edilmesi mümkün olur. Son yıllarda TYT kursu sayılarında bir artış meydana gelmiştir. Bu artış neticesinde oluşan rekabet sayesinde veliler çocukları için şartlarına uygun kurs bulabilir ve çocuklarının üniversite sınavına en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın