Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Odtülüler Dershanesi Kızılay

Dershaneler, öğrencilerin hem merkezi sınavlarda hem de okul derslerinde daha başarılı olabilmeleri için uzun zamandır hizmet veren özel eğitim kurumlarıdır. Birçok kişi dershanelerin sadece ülkemize özgü bir eğitim modeli olduğunu düşünür. Ancak durum böyle değildir. Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde, öğrencilerin akademik gelişimini destekleyen ve okuldan bağımsız olarak hizmet veren birçok kurs veya etüt merkezi bulunur. İsimleri her ne kadar farklı olsa da temelden bakıldığı zaman bu kurumların hemen hemen hepsinin fonksiyonu aynıdır.

Dershaneye Gitmeli miyim?

Dershane konusu birçok öğrencinin ve velinin aklında soru işaretleri oluşturur. Çünkü ülkemizin hemen hemen tüm şehirlerinde, her seviyeden öğrencinin tercih edebileceği birçok dershane bulunur. Elbette seçeneklerin bu kadar fazla olması, tercih aşamasını zorlaştırırken bazen de akıllarda soru işaretleri oluşmasına neden olur. “Dershaneye Gitmeli miyim?” sorusuna cevap vermeden önce, öncelikle iyi bir dershanenin öğrenciye ne gibi kazanımlar sunabileceğinin bilinmesi gerekir.

Dershanelerin öncelikli hedefi, öğrencilerin merkezi sınavlarda sergiledikleri başarı grafiğini yükseltmektir. İyi bir okulda öğrenim görmek, belirlenen kariyer hedefine ulaşabilmenin en etkin yoludur. İyi bir okulda okuyabilmek için ise öncelikle sınavlarda iyi bir başarı grafiğinin yakalanması gerekir. Dershaneler de öğrencinin hedeflerine göre uygun ders planının hazırlanmasında ve hazırlanan planın uygulanmasına son derece etkili kurumlardır.

Sınava hazırlanma sürecinde olmayan öğrenciler için de dershaneler son derece verimli eğitim kurumlarıdır. Okul derslerinde de iyi bir performans yakalanabilmesi, dershane ortamı ile kolayca sağlanabilir. Çünkü dershanelerde genellikle öğrencilerin okul sınavlarına hazırlık olabilecek nitelikle özel çalışmalar düzenlenir. Ayrıca düzenli olarak yapılan etüt çalışmaları da öğrencilerin okulda yaşadığı eksikliklerin giderilmesini sağlar.

Dershane konusunda dikkat edilmesi gereken asıl konu ise kurum tercihidir. Ülkemizde hizmet veren dershane, kurs ve etüt merkezi sayıları bir hayli yüksektir. Odtülüler Dershanesi Kızılay şubesi de bu dershanelerden biridir. Kurum tercihi yapılırken dikkatli davranılması, hem zaman hem de maddiyat kaybının önüne geçebilir. Bu nedenle herhangi bir dershaneye kayıt yaptırılmadan önce, seçeneklerin iyi değerlendirilmesi ve gerekiyorsa dershane yetkilileri ile yüz yüze görüşmeler yapılması önerilir.

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın