Ankara’da Dershane Fiyatları Ne Kadar ?

Eğitim; İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine göre de en temel haklardan bir tanesidir. O yüzden doğan her çocuk maksimum en kaliteli eğitimi almalıdır. Ama Ankara’daki dershane fiyatları 2019 değerleri özellikle Ankara’da yaşayan ve çocuğu bir sınava girecek aileler tarafından merak edilir olan bir durumdur.

Dershane Seçerken Unutulmaması Gerekenler

Genel olarak bakıldığında Ankara’daki dershane fiyatları 2019 yılında az ya da bir yükseliş göstermiştir olsa da dikkat edilmesi gereken hususların başında dershanenin verdiği eğitim kalitesi ve sağladığı diğer olanaklar Ankara’daki dershane fiyatları 2019 konusundan çok daha önemli olan bir konudur. Burada dershane seçerken nasıl bir eğitim verdiğine, hangi teknikleri kullandığına ( sorgulayan, analitik bakış açısı olan, üretken olmasına katkı sunan) koçluk, etüt gibi öğrenciye çok ciddi getirileri olan hizmetleri olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır. Ayrıca ders verecek eğitimcilerin backgroundu mutlaka incelenmelidir. Olabildiğine akademisyenlerin olduğu, işinde kendini kanıtlamış olan profesyonellerin çalıştığı dershanelerden ders alınmalıdır. Ayrıca maksimum 8 kişilik sınıflarda ders verilmesine dikkat edilmelidir. Zira kalabalık sınıflarda öğrenci ile öğretmenin iletişimi daha az olur. Bunlardan sonra da Ankara’daki dershane fiyatları 2019 rakamları düşünülebilir.

Dershaneye Gitmek Şart mı?

Ankara’daki dershane fiyatları 2019 konusunda üstte yer alan bu bilgileri verdikten sonra insan illa dershaneye çocuğunu göndermeli mi diye düşünebilir ki bu son derece normaldir. Ankara’daki dershane fiyatları 2019 senesinde geçmiş yıllara göre biraz daha artmış olduğu için ekonomik yönden çocuğunu dershaneye göndermeye zorlanacak olan aileler için bu hayati bir konudur. Lakin unutulmamalıdır ki iyi bir lise, iyi bir üniversite çocuğun kolundaki altın bilezik gibidir. O yüzden mutlaka kalitesinden emin olunan bir dershane seçilir ise ki Ankara’daki dershane fiyatları 2019 senesinde pahalı gibi görünse de birçoğunda çocuğun geleceği doğrudan garanti altına alınır. Zira birçoğu son derece iyi ve kaliteli eğitimler verir. Soru çözme tekniklerini, zamanı efektif kullanmayı öğrenir. Ayrıca çocuğun birey olmasının, sosyalleşmesinin önünü açar. O yüzden gerekir ise başka şeylerden kısılmalı ama çocuk olabildiğine en iyi dershaneye gönderilmelidir.

Kızılay Dershane Ücretleri – Fiyatları 2019

Kızılay Dershane Ücretleri  2019 – 2020

Ataların o meşhur sözünde dediği gibi beşikten mezara kadar eğitim devam eder. Öğrenmenin sonu yoktur.  Bir ailenin çocuğuna iyi bir eğitim aldırması çocuğu için yapabileceği en büyük yatırımdır. Bu noktada da aileler sadece okulların verdiği eğitim ile yetinmemekte ve dershanelerden eğitim aldırır. Sonuçta Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda öğrencilerin en iyi dereceleri elde etmesi için okullarda verilen eğitimler dışında soru çözme teknikleri, zaman yönetimi gibi kavramların da öğrenilmesi önem taşır. İşte bu noktada da Kızılay dershane fiyatları 2019 senesinde merak edilir. Zira her sene ülkemizde yaşanan ekonomik koşullara göre Kızılay dershane fiyatları 2019 yılında diğer tüm yerlerde olduğu gibi artı ya da eksi yönde değişir.

Dershane Ücretlerini Belirleyen Kriterler

Nitekim Kızılay dershane fiyatları 2019 senesinde de değişiklik göstermiştir. Burada ücreti belirleyen temel faktörlerin başında eğitimin içeriği ve toplam ders süresi gelir. Hafta içi ya da hafta sonu olması Kızılay dershane fiyatları 2019 için diğer senelerde olduğu gibi belirleyici olan bir faktör değildir. Ama her dershanenin kendince bir fiyat politikası olduğu da göz ardı edilmemelidir. Alınan eğitimin türüne göre de rakamlar değişir. Yani üniversite sınavı için olan Kızılay dershane fiyatları 2019 değerleri ile lise giriş sınavı için olanlar aynı değildir. Kişiye özel ders alınması durumunda da rakamlar değişir ve doğal olarak biraz daha yükselir.  Koçluk, etüt gibi uygulamalar ise tamamen dershanelerin olan Kızılay dershane fiyatları 2019 yılı kalemleri içinde olduğundan ücretsizdir. Zaten tercih yaparken bonus olarak kabul edilebilecek bu artı değerleri var mı mutlaka bakılmalıdır.

Kızılay’da Kursa Gitmenin Avantajları

Kızılay dershane fiyatları 2019 senesi içinde ne olursa olsun Kızılay ölçeğinde tercih edilmesinin birçok avantajı vardır. Bunların en başında Kızılay Ankara’da yaşayanlar için ulaşımı en kolay olan lokasyonlardan bir tanesidir. Metro, otobüs, minibüs gibi çok farklı toplu taşıma araçları ile günün her saati ulaşmak mümkündür. Keza aracı ile gelecekler için ise park sorunu genellikle yaşanmaz. Ayrıca bölgede çok sayıda sosyalleşmeye olanak sağlayan merkez bulunması da başka bir avantadır.

Dershane Fiyatları Ankara 2019 – 2020

2019-2020 Dershane Fiyatları

İyi bir eğitimin açamayacağı kapı yok. İyi bir eğitim sayesinde insanlar çok iyi yere gelebilirler. Çok iyi para kazanabilirler. Lakin artık ekmek aslanın boğazından midesine kadar gitmiş ve artan nüfusa istinaden ister istemez çocuklar arasında ciddi bir rekabet yaşanır iken her seviyede çocukları dershaneye göndermek kaçınılmaz oluyor. İşte bu noktada da dershane fiyatları Ankara 2019 yılında ne oldu diye insanlar düşünüyor. Zira işin ekonomik kısmını asla es geçmemek gerekiyor. Her ailenin dershane fiyatları Ankara 2019 için ne olursa olsun belli bir bütçesi var. Keza çok zengin bile olunsa aile bütçesini belirmek için fiyatları bilmekte fayda bulunuyor.

Dershane Fiyatlarını Belirleyen Etkenler Nelerdir?

Genel olarak bakıldığında dershane fiyatları Ankara 2019 yılında geçen seneye göre birçok ürünün ve hizmetin rakamının yükseldiği gibi cüzi bile olsa yükselmiş durumda. Ama genel anlamda bakıldığında dershane fiyatları Ankara 2019 senesinde fiyatları belirleyen unsurların başında tıpkı diğer senelerde olan kriterler geliyor. Yani öncelikle olarak ders veren eğitim merkezinin fiyat politikası ki her kuruma göre rakamlar üç aşağı beş yukarı değişebiliyor. Ayrıca kursun içeriği. Sonuçta ilkokulda verilen kurslar ile üniversite hazırlık ya da KPSS ücreti aynı olmuyor. Toplam saat ücreti de rakamı belirliyor ve sonuçta dershane fiyatları Ankara 2019 senesinde farklı değerler ile karşımıza çıkıyor. Lakin Ankara ölçeğinde irili ufaklı pek çok kurum bulunuyor. İnsanlar da bunlardan en uygun olanını çocuğu için seçiyor.

Ankara’da Dershaneye Gitmenin Avantajları

Ankara bir başkent. Ülkemizin en merkezi yerinde. Son derece büyük ve önemli bir metropol. Kentsel planlama olarak bakıldığında dershane fiyatları Ankara 2019 rakamlarına bakmadan önce son derece kolay bir ulaşım ile kentin neresinde yaşarsanız yaşayın eğitim alabileceğiniz kesin. Bir memur kenti olmasının da verdiği avantaj ile kişilere taksitle ödeme olanakları da sunuluyor. Her bütçeye uyan ama son derece iyi eğitim veren yerler mevcut. Dünya normlarında eğitim vererek çocuğunuzun gireceği sınavda başarısını şansa bırakmayan kurumlar. Birebir özel ders alma olanağı, koçluk, etüt gibi çok özel ayrıcalıklar ile her anlamda donanımlı bireyler Ankara dershanelerinde yetişiyor.

 

Keçiören Dershane

Dershane ve dershanecilik kavramının gün geçtikçe içi dolmaya başlayan bir olgu olarak karşımızdadır. Bu dolum gerek farklılaşmalarla, gerekse değişmeyip aynı kalanlarla mümkündür. Hal böyle olunca da, eğitim sektörü de bu bazda ilerlemek ve rotasını hep daha ileriye doğru çevirmek durumundadır. Bu kapsamda dershaneler, etüt merkezleri ve ek eğitim kurumları öğrencilerin imdadına yetişmiştir. Keçiören dershane de, Ankara’da bu açığa cevap vermek için konumlandırılmış olan bir kurum olma özelliği göstermektedir.

Keçiören dershane de, okuldan önce ya da sonra öğrencilerin ihtiyaç duydukları konularda yardımcı olmak, okullarda tamamlanması gereken konuları tamamlatmada destek olmak maksatlı olan başlıkları konu edinmektedir. Ankara’da bulunan ve bu arayış içerisinde olan veliler, Keçiören dershane seçeneklerini araştırıp, hem isteklerine hem de bütçesine uyanır seçerek bir tercihte bulunabilir. Birçok seçeneği içinde bulunduran Keçiören dershane, öğrenci ve veli iletişiminden, öğrenciye verilecek psikolojik desteğe, akademik anlamdaki başarılı çalışmalarından, diğer sosyal alanları kapsayan tüm çalışmalara kadar birçok farklı seçeneği içerisinde bulundurmaktadır.

Okulda verilen eğitime ek olarak eğitim vermeyi amaçlayan ve bunu diğer dershaneler gibi yapan Keçiören dershane ve Keçiören’deki eğitim kurumları geleceğe yönelik hız vermiş olduğu çalışmaları ile de, güzel bir portre içerisinde konumlanmıştır. Keçiören dershane bünyesinde farklı tarzda pek çok alternatifi bulundurmaktadır. Her keseye, her ihtiyaca yönelik alternatiflerin içerisinde bulunduğu Keçiören dershane, dershanelerin o sunmuş olduğu eğitim ayrıcalığını sonuna kadar öğrenciye hissettirmektedir. Ankara’da, Keçiören’de bir dershane arayışındaysanız Keçiören dershane bazında verimli ve zengin bir yer olma özelliği göstermektedir.

Öğrenciyi her anlamda daha da rahatlatacak olan plan ve uygulamalarla ileriye dönük hedefleri belirleme konusunda fazlasıyla destek olan dershaneler, sınav dönemlerinde de, genel giriş dönemlerinde ve eğitim dönemlerinde de fazlasıyla destek olan yerlerden bir tanesidir diyebiliriz.

Dershaneler, günün değişmez ve olmazsa olmaz yerleri halini almıştır. Çünkü çoğu anne ve babanın çalıştığı şu dönemde, çocuklarla aynı anne ve baba iletişiminde ilgilenen yerler dershaneler olmuştur. Veliler de bunun farkında olduklarından, daha fazla tercih edilebilir merkezler olarak dershaneleri görmüştür.

Odtülüler Dershanesi Eryaman

Dershaneler, öğrencilerin okulda aldıkları eğitime destek olmayı amaçlayan ve sınav senesinde olan öğrencilerin daha iyi bir hazırlık dönemi geçirmesini sağlayan özel eğitim kurumlarıdır. Dershanelerin eğitim sistemimize dahil olması, 80’li yılların başına denk gelir. Üniversite ve lise giriş sınavlarının da ilk o zamanlar yapılmaya başlandığı bilinen bir durumdur. Öğrencilerin bir sonraki aşama için hangi kurumda eğitim göreceği, bu sınavlar ile belirlenir. Bu durum da merkezi sınavların önemini artırmakla birlikle iyi bir hazırlık sürecini de zorunlu kılar. Dershanelerin ise ana amacı, öğrencilerin verimli bir hazırlık dönemi geçirmesini sağlamaktır. Bu nedenle zaman içerisinde öğrencilere hizmet veren birçok dershane ve kurs merkezi kurulmuştur. Odtülüler Dershanesi Eryaman şubesi de Ankara’da hizmet veren köklü dershanelerden biridir.

Neden Dershaneye Gitmeliyim?

Dershaneye gitmek için elbette birçok kişinin farklı nedenleri vardır. Örneğin hafta sonlarını iyi değerlendirebilmek, çözülemeyen sorular hakkında yardım alabilmek veya dershanelerin düzenli olarak deneme ve tarama sınavları yapması, birçok öğrenci tarafından avantaj olarak görülür. Ancak genel hatlarıyla bakıldığında dershane tercihinin iki ana nedeni vardır.

  1. Dershaneler, okul derslerinde başarı grafiğini artıran kurumlardır: Okul dersler birçok açıdan bakıldığı zaman son derece önemlidir. Örneğin, okul derslerinin iyi olması öğrencinin diploma puanının da yüksek olmasını sağlar. Bu da hem üniversite hem de lise giriş sınavlarında öğrencinin bir adım öne geçmesini sağlar. Ayrıca okul dersleri, bir sonraki eğitim yılı veya aşaması için temel niteliği taşır. Öğrencinin derslere hakim olması, bir sonraki aşamada karşılaşabileceği zorluklar ile başa çıkabilmesini sağlar. Bu nedenle dershanelerde okul derslerine yönelik birçok çalışma yapılır. Sınav dönemlerinde düzenlenen ek konu anlatımları ve soru çözümleri de buna dahildir.
  2. Sınava Hazırlanmada Dershane Desteği: Merkezi sınavlar, öğrencinin gelecek yaşantısını belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Sınavlarda gösterilecek olan başarı, öğrencinin iyi bir kariyere sahip olabilmesinin anahtarıdır. Bu nedenle dershanelerde sınav yılında olan öğrencilere özel programlar uygulanır. Odtülüler Dershanesi Eryaman şubesinde de 12. Sınıf ve mezun öğrencilere özel bir müfredat hazırlanmıştır.

Odtülüler Dershanesi Kızılay

Dershaneler, öğrencilerin hem merkezi sınavlarda hem de okul derslerinde daha başarılı olabilmeleri için uzun zamandır hizmet veren özel eğitim kurumlarıdır. Birçok kişi dershanelerin sadece ülkemize özgü bir eğitim modeli olduğunu düşünür. Ancak durum böyle değildir. Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde, öğrencilerin akademik gelişimini destekleyen ve okuldan bağımsız olarak hizmet veren birçok kurs veya etüt merkezi bulunur. İsimleri her ne kadar farklı olsa da temelden bakıldığı zaman bu kurumların hemen hemen hepsinin fonksiyonu aynıdır.

Dershaneye Gitmeli miyim?

Dershane konusu birçok öğrencinin ve velinin aklında soru işaretleri oluşturur. Çünkü ülkemizin hemen hemen tüm şehirlerinde, her seviyeden öğrencinin tercih edebileceği birçok dershane bulunur. Elbette seçeneklerin bu kadar fazla olması, tercih aşamasını zorlaştırırken bazen de akıllarda soru işaretleri oluşmasına neden olur. “Dershaneye Gitmeli miyim?” sorusuna cevap vermeden önce, öncelikle iyi bir dershanenin öğrenciye ne gibi kazanımlar sunabileceğinin bilinmesi gerekir.

Dershanelerin öncelikli hedefi, öğrencilerin merkezi sınavlarda sergiledikleri başarı grafiğini yükseltmektir. İyi bir okulda öğrenim görmek, belirlenen kariyer hedefine ulaşabilmenin en etkin yoludur. İyi bir okulda okuyabilmek için ise öncelikle sınavlarda iyi bir başarı grafiğinin yakalanması gerekir. Dershaneler de öğrencinin hedeflerine göre uygun ders planının hazırlanmasında ve hazırlanan planın uygulanmasına son derece etkili kurumlardır.

Sınava hazırlanma sürecinde olmayan öğrenciler için de dershaneler son derece verimli eğitim kurumlarıdır. Okul derslerinde de iyi bir performans yakalanabilmesi, dershane ortamı ile kolayca sağlanabilir. Çünkü dershanelerde genellikle öğrencilerin okul sınavlarına hazırlık olabilecek nitelikle özel çalışmalar düzenlenir. Ayrıca düzenli olarak yapılan etüt çalışmaları da öğrencilerin okulda yaşadığı eksikliklerin giderilmesini sağlar.

Dershane konusunda dikkat edilmesi gereken asıl konu ise kurum tercihidir. Ülkemizde hizmet veren dershane, kurs ve etüt merkezi sayıları bir hayli yüksektir. Odtülüler Dershanesi Kızılay şubesi de bu dershanelerden biridir. Kurum tercihi yapılırken dikkatli davranılması, hem zaman hem de maddiyat kaybının önüne geçebilir. Bu nedenle herhangi bir dershaneye kayıt yaptırılmadan önce, seçeneklerin iyi değerlendirilmesi ve gerekiyorsa dershane yetkilileri ile yüz yüze görüşmeler yapılması önerilir.

Ankaradaki En İyi Dershane

Her anne – baba, çocuğunun iyi bir kariyere sahip olmasını ve nispeten daha rahat bir yaşam sürmesini temenni eder. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de iyi bir kariyere sahip olmanın yolu mutlaka iyi bir eğitimden ve kaliteli okullarda öğrenim görmekten geçer. Bu noktada da karşımıza çıkan ilk konu merkezi sınavlardır. Çünkü ülkemizde hem üniversite hem de lise tercihleri, merkezi sınavlardan alınacak olan puanlar ile yapılır. Bu da girilecek olan sınavların önemini kat ve kat artırır. Dershaneler ise, oldukça önemli olan bu sınav dönemlerinde velilerin ve öğrencilerin yükünü önemli ölçüde azaltan kurumlardır. Dershanelerde öğrencilerin sınavlara hem akademik hem de psikolojik olarak hazır olması amaçlanır.

Dershane Seçiminde Dikkati Olun!

Ülkemizde, okul yerleştirmelerin çok büyük bir bölümü Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM’nin düzenlediği sınavlar ile yapılır. Bu sınavlara giren öğrenci sayısı da her geçen yıl artış gösterir. Öğrenciler arasında gittikçe artan rekabet ortamı, dershaneler için de geçerlidir. Sayıları gün geçtikçe artan dershaneler arasında da bir rekabet ortamı vardır. Bu da kurumların sunduğu hizmetlerin farklılık göstermesine neden olur. Dershane sayısının fazlalığı, tercih konusunda da bazı soru işaretlerini beraberinde getirir. Örneğin Ankara’da ikamet eden bir öğrenci “Ankaradaki en iyi dershane hangisi?” sorusuna yanıt bulmaya çalışır. Bir dershanenin kalite düzeyinin belirlenmesi için ise birkaç noktaya dikkat edilmesi büyük bir fikir verir.

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçluğu, modern bir eğitim anlayışı ile hizmet veren dershanelerin ortak olarak sunduğu imkânlardan biridir. Temelde, dershanede öğrenim gören her bir öğrenci ile özel olarak ilgilenmeyi amaçlar. Öğrenci koçluğu hizmetinde öğrencinin zihin yapısına göre kendisine en uygun ders programı hazırlanır ve programın doğru şekilde uygulanıp uygulanmadığı takip edilir.

Akademik Personel

İyi dershanelerin ortak özelliklerinden bir diğeri de akademik olarak görev yapan personellerin alanında uzman kişiler arasından seçilmiş olmasıdır. İyi bir eğitim vermeyi amaçlayan dershanelerde, ders içeriklerini aktaracak öğretmenler ile birlikte, öğrenci koçları ve rehberlik danışmanlarının da alanında uzman kişilerden oluşmasına özen gösterilir.