Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

Odtülüler Dershanesi Eryaman

Dershaneler, öğrencilerin okulda aldıkları eğitime destek olmayı amaçlayan ve sınav senesinde olan öğrencilerin daha iyi bir hazırlık dönemi geçirmesini sağlayan özel eğitim kurumlarıdır. Dershanelerin eğitim sistemimize dahil olması, 80’li yılların başına denk gelir. Üniversite ve lise giriş sınavlarının da ilk o zamanlar yapılmaya başlandığı bilinen bir durumdur. Öğrencilerin bir sonraki aşama için hangi kurumda eğitim göreceği, bu sınavlar ile belirlenir. Bu durum da merkezi sınavların önemini artırmakla birlikle iyi bir hazırlık sürecini de zorunlu kılar. Dershanelerin ise ana amacı, öğrencilerin verimli bir hazırlık dönemi geçirmesini sağlamaktır. Bu nedenle zaman içerisinde öğrencilere hizmet veren birçok dershane ve kurs merkezi kurulmuştur. Odtülüler Dershanesi Eryaman şubesi de Ankara’da hizmet veren köklü dershanelerden biridir.

Neden Dershaneye Gitmeliyim?

Dershaneye gitmek için elbette birçok kişinin farklı nedenleri vardır. Örneğin hafta sonlarını iyi değerlendirebilmek, çözülemeyen sorular hakkında yardım alabilmek veya dershanelerin düzenli olarak deneme ve tarama sınavları yapması, birçok öğrenci tarafından avantaj olarak görülür. Ancak genel hatlarıyla bakıldığında dershane tercihinin iki ana nedeni vardır.

  1. Dershaneler, okul derslerinde başarı grafiğini artıran kurumlardır: Okul dersler birçok açıdan bakıldığı zaman son derece önemlidir. Örneğin, okul derslerinin iyi olması öğrencinin diploma puanının da yüksek olmasını sağlar. Bu da hem üniversite hem de lise giriş sınavlarında öğrencinin bir adım öne geçmesini sağlar. Ayrıca okul dersleri, bir sonraki eğitim yılı veya aşaması için temel niteliği taşır. Öğrencinin derslere hakim olması, bir sonraki aşamada karşılaşabileceği zorluklar ile başa çıkabilmesini sağlar. Bu nedenle dershanelerde okul derslerine yönelik birçok çalışma yapılır. Sınav dönemlerinde düzenlenen ek konu anlatımları ve soru çözümleri de buna dahildir.
  2. Sınava Hazırlanmada Dershane Desteği: Merkezi sınavlar, öğrencinin gelecek yaşantısını belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Sınavlarda gösterilecek olan başarı, öğrencinin iyi bir kariyere sahip olabilmesinin anahtarıdır. Bu nedenle dershanelerde sınav yılında olan öğrencilere özel programlar uygulanır. Odtülüler Dershanesi Eryaman şubesinde de 12. Sınıf ve mezun öğrencilere özel bir müfredat hazırlanmıştır.
Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın