Odtülüler Dershanesi Keçiören

Eğitim, en kaliteli olması gereken sektörlerden bir tanesidir. Çünkü muhattabı birebir insandır. Bu insana yapılacak her yatırım, güçlü ve sağlam bir gelecek inşa etmek anlamına gelecektir. Bu bağlamda tüm eğitim kurumlarının önemi had safhadadır diyebilmekteyiz. Bu kurumlar; hem okullar hem okuldan sonra dershanelerdir. Dershaneler özellikle son dönemlerde öğrencilerin fazlaca zamanının geçtiği kurumlardır. Bu kurumlar, gerek okuldan önce gerekse okuldan sonra öğrencilerin fazlaca uğrak noktalarıdır. Odtülüler dershanesi Keçiören de bu tercih edilebilirlik listesinde Ankara bazında en üst sıralarda olan bir tercih olarak karşımızdadır. Odtülüler dershanesi Keçiören akademik kadrosunun vermiş olduğu tecrübe, konumlandırılmış eğitim anlayışıyla farklı bir boyut sunmaktadır.

Öğrenci ile iletişim huşundaki her detayı atlamadan ve titizlikle çalışmasıyla bilinen Odtülüler dershanesi Keçiören, benimsediği ilkeleri ve doğrularıyla genel eğitim anlayışıyla örtüşecek şekilde birçok yeniliği de bünyesinde barındırması ile dikkat çekmektedir. Tüm süreçleri içerisine harmanlamayı bilen yapısı ile Odtülüler dershanesi Keçiören; bilen, araştıran, ileri dönük ve meraklı bir nesil yetiştirme amacındadır. Sorgulayan, kendini keşfetmeye açık insanlar yetiştirmek amaçlarındandır. Bu bağlamda eğitim veren ve bu kapsamda çalışmalarına devam eden bir kurum olma özelliği göstermiştir. Odtülüler dershanesi Keçiören, yüzünü döndüğü aydınlık geleceklere hizmet etmektedir.

Odtülüler Dershanesi Keçiören, eğitimde desteklenmesi gereken her şeyi destekleyici nitelikte bir kurumdur. Öğrenci iletişimini ön plana alan, veli bilgilendirmeleriyle, öğrenci potansiyelini farketmeleri ve bunu yaparken de profesyonel bir çizgide ilerlemeleriyle Odtülüler dershanesi Keçiören, farklı ve etik bir çizgide ilerlemiştir.

Adaletli, herkese aynı hassasiyette ve özverili olarak yapmış olduğu tüm çalışmalarında öncü birçok ilkesinden hareketle, devam etmektedirler. Odtülüler dershanesi Keçiören, sadece belirli bir sınav grubuyla ilgilenmemektedir. Birçok yaş grubuna ve sınav ihtiyacına cevap verir nitelikte bir eğitim anlayışı vardır. Bu anlayışa gün geçtikçe, çağın gerekliliklerine cevap verir nitelikteki potansiyelini de ekleyerek, daha da güçlenen bir eğitim yapısı ile rotasına devam etmektedir. Bu bağlamda da çalışmalarına yön vermekte, geleceğe daha sağlam adımlar atan gençlere bu bazda daha da hitap etmeyi amaçlamaktadır.

Odtülüler Dershanesi Eryaman

Dershaneler, öğrencilerin okulda aldıkları eğitime destek olmayı amaçlayan ve sınav senesinde olan öğrencilerin daha iyi bir hazırlık dönemi geçirmesini sağlayan özel eğitim kurumlarıdır. Dershanelerin eğitim sistemimize dahil olması, 80’li yılların başına denk gelir. Üniversite ve lise giriş sınavlarının da ilk o zamanlar yapılmaya başlandığı bilinen bir durumdur. Öğrencilerin bir sonraki aşama için hangi kurumda eğitim göreceği, bu sınavlar ile belirlenir. Bu durum da merkezi sınavların önemini artırmakla birlikle iyi bir hazırlık sürecini de zorunlu kılar. Dershanelerin ise ana amacı, öğrencilerin verimli bir hazırlık dönemi geçirmesini sağlamaktır. Bu nedenle zaman içerisinde öğrencilere hizmet veren birçok dershane ve kurs merkezi kurulmuştur. Odtülüler Dershanesi Eryaman şubesi de Ankara’da hizmet veren köklü dershanelerden biridir.

Neden Dershaneye Gitmeliyim?

Dershaneye gitmek için elbette birçok kişinin farklı nedenleri vardır. Örneğin hafta sonlarını iyi değerlendirebilmek, çözülemeyen sorular hakkında yardım alabilmek veya dershanelerin düzenli olarak deneme ve tarama sınavları yapması, birçok öğrenci tarafından avantaj olarak görülür. Ancak genel hatlarıyla bakıldığında dershane tercihinin iki ana nedeni vardır.

  1. Dershaneler, okul derslerinde başarı grafiğini artıran kurumlardır: Okul dersler birçok açıdan bakıldığı zaman son derece önemlidir. Örneğin, okul derslerinin iyi olması öğrencinin diploma puanının da yüksek olmasını sağlar. Bu da hem üniversite hem de lise giriş sınavlarında öğrencinin bir adım öne geçmesini sağlar. Ayrıca okul dersleri, bir sonraki eğitim yılı veya aşaması için temel niteliği taşır. Öğrencinin derslere hakim olması, bir sonraki aşamada karşılaşabileceği zorluklar ile başa çıkabilmesini sağlar. Bu nedenle dershanelerde okul derslerine yönelik birçok çalışma yapılır. Sınav dönemlerinde düzenlenen ek konu anlatımları ve soru çözümleri de buna dahildir.
  2. Sınava Hazırlanmada Dershane Desteği: Merkezi sınavlar, öğrencinin gelecek yaşantısını belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Sınavlarda gösterilecek olan başarı, öğrencinin iyi bir kariyere sahip olabilmesinin anahtarıdır. Bu nedenle dershanelerde sınav yılında olan öğrencilere özel programlar uygulanır. Odtülüler Dershanesi Eryaman şubesinde de 12. Sınıf ve mezun öğrencilere özel bir müfredat hazırlanmıştır.

Odtülüler Dershanesi Kızılay

Dershaneler, öğrencilerin hem merkezi sınavlarda hem de okul derslerinde daha başarılı olabilmeleri için uzun zamandır hizmet veren özel eğitim kurumlarıdır. Birçok kişi dershanelerin sadece ülkemize özgü bir eğitim modeli olduğunu düşünür. Ancak durum böyle değildir. Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde, öğrencilerin akademik gelişimini destekleyen ve okuldan bağımsız olarak hizmet veren birçok kurs veya etüt merkezi bulunur. İsimleri her ne kadar farklı olsa da temelden bakıldığı zaman bu kurumların hemen hemen hepsinin fonksiyonu aynıdır.

Dershaneye Gitmeli miyim?

Dershane konusu birçok öğrencinin ve velinin aklında soru işaretleri oluşturur. Çünkü ülkemizin hemen hemen tüm şehirlerinde, her seviyeden öğrencinin tercih edebileceği birçok dershane bulunur. Elbette seçeneklerin bu kadar fazla olması, tercih aşamasını zorlaştırırken bazen de akıllarda soru işaretleri oluşmasına neden olur. “Dershaneye Gitmeli miyim?” sorusuna cevap vermeden önce, öncelikle iyi bir dershanenin öğrenciye ne gibi kazanımlar sunabileceğinin bilinmesi gerekir.

Dershanelerin öncelikli hedefi, öğrencilerin merkezi sınavlarda sergiledikleri başarı grafiğini yükseltmektir. İyi bir okulda öğrenim görmek, belirlenen kariyer hedefine ulaşabilmenin en etkin yoludur. İyi bir okulda okuyabilmek için ise öncelikle sınavlarda iyi bir başarı grafiğinin yakalanması gerekir. Dershaneler de öğrencinin hedeflerine göre uygun ders planının hazırlanmasında ve hazırlanan planın uygulanmasına son derece etkili kurumlardır.

Sınava hazırlanma sürecinde olmayan öğrenciler için de dershaneler son derece verimli eğitim kurumlarıdır. Okul derslerinde de iyi bir performans yakalanabilmesi, dershane ortamı ile kolayca sağlanabilir. Çünkü dershanelerde genellikle öğrencilerin okul sınavlarına hazırlık olabilecek nitelikle özel çalışmalar düzenlenir. Ayrıca düzenli olarak yapılan etüt çalışmaları da öğrencilerin okulda yaşadığı eksikliklerin giderilmesini sağlar.

Dershane konusunda dikkat edilmesi gereken asıl konu ise kurum tercihidir. Ülkemizde hizmet veren dershane, kurs ve etüt merkezi sayıları bir hayli yüksektir. Odtülüler Dershanesi Kızılay şubesi de bu dershanelerden biridir. Kurum tercihi yapılırken dikkatli davranılması, hem zaman hem de maddiyat kaybının önüne geçebilir. Bu nedenle herhangi bir dershaneye kayıt yaptırılmadan önce, seçeneklerin iyi değerlendirilmesi ve gerekiyorsa dershane yetkilileri ile yüz yüze görüşmeler yapılması önerilir.