Bize Ulaşın

(0312) 418 88 58

(0533) 647 48 25

9. Sınıf Gruplarımız

9.sınıf, ortaokul ile üniversite arasında köprü vazifesi gören 4 yıllık lise eğitim sürecinin ilk basamağıdır. İyi bir üniversite kazanmayı ve yüksek bir kariyer hedefine ulaşmayı amaç edinen öğrenciler, 9. Sınıftan itibaren disiplinli ve sistematik bir yol izlemelidirler. Odtülüler Eğitim Kurumlarında uzman rehberlik servisi tarafından özenle hazırlanmış 9. sınıf müfredatı uygulanır. Bu müfredat sayesinde, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya gibi öğrencilerin yeni karşılaştıkları alan derslerine adapte olmaları amaçlanır. Ayrıca üniversite sınavında bir adım öne geçilmesi için okul notlarının yüksek tutulması da bu müfredatın amaçları arasında yer alır.
Odtülüler Eğitim Kurumlarında 9. Sınıf grupları için hazırlanan ders müfredatı ile öğrencilerin doğru bilgiye en kısa sürede erişebilmesi sağlanır. Ayrıca okul dönemi başlamadan önce öğrencilere 4 ile 6 hafta arasında değişen bir yaz okulu etkinliği sunulur. Bu etkinlik ile öğrencilerin ders dağılımındaki durumu gözlemlenerek eksiklikleri belirlenir ve bu doğrultuda özel ders programları hazırlanır. Ayrıca yaz okulu etkinlikleri ile öğrencilerin dönem içerisinde karşılaşacakları yoğun ders temposuna ayak uydurabilmeleri sağlanır. Yaz okulu dönemi boyunca öğrencilere hem ders saatlerinde hem de evde yapabilecekleri ödevler verilir. Böylece ders sorumluluğunun oluşturulması sağlanır. Alanında uzman akademik kadro tarafından sürdürülen yaz okulu süresi boyunca öğrenciler, hem eksikliklerini giderebilirler hem de akıllarında yer edinen diğer tüm soru işaretlerine cevap bulabilirler.

Odtülüler Eğitim Kurumlarında 9. sınıf öğrencileri için öğrenci koçluğu hizmeti sunulur. Bu hizmet sayesinde öğrencilere bireysel olarak ders programları ve çalışma metotları hazırlanır. Ayrıca öğrencinin beklentilerine ve yeteneklerine göre uygun olan kariyer ve üniversite planlaması da öğrenci koçluğu hizmeti kapsamında yapılır. Kurumumuzda görev yapan uzman rehberlik servisi sayesinde öğrencilerin akademik başarısının garanti altına alınmasının yanında sağlam bir sosyal ve psikolojik altyapıya sahip olması sağlanır. Kurumumuzda daima alanında uzman, öğrenci psikolojisine hakim ve iyi ilişkiler kurabilen öğretmenler görev yapar. Böylece dersler sıcak bir ortamda işlenir. Ayrıca Odtülüler Eğitim Kurumlarında daima en yeni eğitim teknolojileri öğrenciler ile buluşturulur. Böylece derslerden alınan verim en üst noktaya çıkartılır.

Kamuoyu Duyurusu
Kamuoyu Duyurusu
Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
03124188858
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız:

    X
    Anında Bilgi Alın